Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna KOSMETYKA PROFESJONALNA
Sortuj:

KOSMETYKA PROFESJONALNA

Kosmetyki gabinetoweJaki jest fenomen tych specjalistycznych preparatów i czym różnią się od produktów z drogeryjnej półki?

Niezależnie od tego, czy kupujemy szampon, czy krem do twarzy, nad jego rewelacyjnością rozpływa się w reklamie ekspert w danej dziedzinie (wybitny fryzjer, kosmetolog), który przekonuje, że temu właśnie produktowi jest wierny w swojej pracy. Powstają coraz to nowe linie detaliczne aspirujące do bycia profesjonalnymi, tak, aby klientka uległa obietnicy zwiększonej skuteczności preparatu i wrzuciła go do sklepowego koszyka. By zrozumieć na czym polega różnica między kosmetykiem drogeryjnym a profesjonalnym warto prześledzić sposób, w jaki klientka kupuje te produkty. W przypadku zakupów w drogerii wystarczy wejść do sklepu i wybrać spośród bogactwa kosmetycznej półki to, co nam się spodoba. Czasem możemy liczyć na pomoc ekspedientki, która powinna znać w pewnym stopniu specyfikę produktów z oferty. W praktyce jednak często same wodzimy wzrokiem po półkach szukając czegoś interesującego. W przypadku produktów profesjonalnych sprawa wygląda zgoła inaczej. Podstawowym miejscem ich zakupu jest salon kosmetyczny, gdzie pracuje wykwalifikowana kadra po szkole kosmetycznej. Od progu klientka jest traktowana indywidualnie, a osoba odpowiedzialna za sprzedaż produktów stara się zapoznać z jej potrzebami oraz dobrać odpowiedni preparat dla wymagań cery. Liczne salony oferują darmowe konsultacje, pozwalające ocenić typ i kondycję skóry oraz określić optymalną dla niej pielęgnację.

 

Na czym zatem polega unikatowość profesjonalnych kosmetyków i dlaczego jest tak atrakcyjna, że odwołują się do niej nawet typowo drogeryjne marki? To proste – kosmetyki profesjonalne są dopracowane pod względem składów i wyróżniają się ponadprzeciętną skutecznością. Jednak obecność w kremie składników pielęgnacyjnych to nie wszystko, liczy się również ich ilość. W profesjonalnym kremie znajdziemy większe dawki substancji aktywnych, co przekłada się na maksymalizację skuteczności preparatu i to, że jest on w stanie przedłużyć działanie zabiegów kosmetycznych. Produkty profesjonalne ze względu na swe zaawansowane działanie wymagają bowiem oceny adekwatności danego kosmetyku w stosunku do cery konkretnej klientki. Kosmetyki drogeryjne nie mogą działać z podobnym efektem, ponieważ system ich sprzedaży nie pozwala na kontrolę tego, w jaki sposób i przez kogo zostaną użyte. Wybór intensywnego preparatu złuszczającego przez posiadaczkę wrażliwej cery mógłby być negatywny w skutkach, podobnie jak zastosowanie przez alergika produktu zawierającego wyciąg roślinny, na który jest on akurat uczulony.

 

Ekologiczna kosmetyczka - Jaki kosmetyk nazywamy naturalnym? Każdy taki, który jest organiczny, ale nie każdy organiczny możemy nazwać naturalnym. Bardzo dużo ostatnio słyszymy na temat ochrony środowiska, powrotu do natury. Bardzo dobrze jak wybieramy naturalne kosmetyki, ponieważ proces produkcyjny również odbywa się w sposób naturalny, który nie szkodzi środowisku. W drogeriach lub w aptece możesz kupić takie produkty z nalepką BIO, ORGANICZNE, NATURALNE.

 

NATURALNE kosmetyki to takie, które wyprodukowane są z wysokiej jakości naturalnych wyciągów roślinnych, morskich lub mineralnych, jednak mogą zawierać również rafinowane oleje, czy chemiczne konserwanty.

 

BIOLOGICZNE, ORGANICZNE  kosmetyki nie mogą zawierać składników uprawianych przy użyciu pestycydów oraz modyfikowanych organicznie, nie mogą też szkodzić środowisku. Poza tym wszystkie elementy składowe takich kosmetyków pod żadnym pozorem nie mogą pochodzić z niewiadomych upraw, wszystkie rośliny muszą być dokładnie kontrolowane, nie mogą być opryskiwane chemicznie. Taki kosmetyk nigdy nie powinien być testowany na zwierzętach, ani też być pochodnym do zwierząt. Oczywiście opakowanie musi nadawać się do recyklingu. Także nie może zawierać olei, silikonów czy parafiny. Konserwatorem będzie tutaj olejek eteryczny oraz próżniowe opakowanie.

 

Plusem naturalnych składników jest to, że nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów, czy dodatków zapachowych, które najczęściej podrażniają. Minusem naturalnych kosmetyków jest często zapach, który jest bardzo intensywny. Musisz także zwracać uwagę na skład niektórych kosmetyków, bo zawierające miętę, rozmaryn, czy rumianek mogą podrażniać co wrażliwszą skórę, a także cytryna lub bergamotka są światłoczułe. Pamiętaj też, by przed zakupem takiego kosmetyku zwrócić uwagę na datę ważności, bo tu zwykle jest mniejsza.

 

Parametry bio kosmetyków :

  • Barwa- mogą być koloru, który normalnie nie zachęciłby Cię do zakupu- szara, sina
  • Konsystencja- często w balsamach do ciała rozwarstwiona
  • Szybkość w działaniu- na efekty czeka się troszkę dłużej niż przy tych, które zawierają silikony, czy detergenty, ale pamiętaj, że to zawsze będzie plusem dla środowiska i dla wrażliwej skóry.

 

Ogólnie przyjęta zasada mówi, że kosmetyk organiczny musi zawierać 95 procent składników naturalnych i maksymalnie 5 procent składników sztucznych. Jak zatem potwierdzić, że kosmetyk jest w 100% naturalny?

 

Sprawdź po prostu, czy zawiera certyfikat:

Ecocert- francuski

Soil Association- brytyjski

BIDH- niemiecki

Certified Organics- amerykański

AIAB- włoski.

 

PORADY KOSMETYCZKI

 

1) WRAŻLIWA SKÓRA I SŁOŃCE, CZYLI JAK PRZEŻYĆ LATO

 

Z problemem wrażliwej skóry boryka się coraz więcej osób. Szczególnie latem narażona jest ona na przesuszenie i podrażnienia. Skóra wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji w celu uniknięcia zmian i zaburzeń w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Warto o nią dbać od samego początku, aby wyglądała zdrowo, młodo i świeżo. Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała. U człowieka dorosłego łączna jej powierzchnia wynosi prawie 2 m² i waży ok. 3 kg. Grubość skóry waha się od 0,5 do ponad 5 mm. Cieńsza jest w tych miejscach, które nie są narażone na otarcie czy ucisk, natomiast grubsza w miejscach najintensywniej pracujących. Barwa skóry zależy od grubości naskórka, unaczynienia oraz zawartości barwnika skórnego - melaniny.

 

Wrażliwa może być nie tylko skóra sucha, ale też mieszana, tłusta, naczynkowa i starzejąca się. Cera wrażliwa reaguje nerwowo na zwykłe kremy i preparaty myjące, źle znosi słońce, mróz, wiatr. Jest następstwem uszkodzenia ochronnego płaszcza tłuszczowego na jej powierzchni i zaburzeniami składu lipidów warstwy rogowej. Zbyt mała ilości lipidów – elementów zapewniających skórze ochronę i komfort - prowadzi do utraty wody, a w efekcie do łuszczenia się naskórka. Niedobór ten może być wrodzony lub spowodowany niewłaściwą pielęgnacją. Płaszcz lipidowy, który może utworzyć skóra sucha, jest bardzo cienki. Dlatego agresywne czynniki środowiskowe szkodzą jej w znacznie większym stopniu niż skórze normalnej. 
 

Co podrażnia skórę wrażliwą? Spaliny, dym papierosowy, róznego rodzaju używki, wyciągi roślinne, woski pszczele, suche powietrze, skrajna temperatura czyli wysokie i niskie temperatury jak i gwałtowne zmiany temperatur, składniki chemiczne kosmetyków, nadmierne opalanie, chlorowana woda

 

Co robić jeśli masz skórę wrażliwą: Nie myj twarzy wodą z kranu. Nie stosuj kosmetyków o pH ponad 5,5 lub zawierających dużo substancji aktywnych (retinolu, kwasów owocowych, wit. C i alkoholu). Nie używaj też mydeł o odczynie zasadowym, środków silnie pieniących (np. płynów do kąpieli), mocno ścierających peelingów, kosmetyków z konserwantami. Unikaj gwałtownych zmian temperatury, mycia w bardzo zimnej albo gorącej wodzie oraz wychodzenia na mróz czy słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia.


10 NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD  DLA  WRAŻLIWCA

1. Stawiamy na krótkie, proste składy kosmetyków! Wybierając kosmetyki o krótkim składzie, mamy większą pewność, że kosmetyk nas nie uczuli. Nie ma na to gwarancji, ale taki kosmetyk zawiera potencjalnie mniej substancji drażniących i alergizujących.

 

2. Nie zmieniamy często kosmetyków, każdy potrzebuje czasu! Nie widząc efektów, odkładamy kosmetyk już po kilku dniach stosowania. Tymczasem, by mógł cokolwiek zdziałać potrzebuje minimum 4 tygodni regularnego stosowania. Jeśli zauważymy zmiany alergiczne, zaczerwienienie, świąd i pieczenie, to przyczyny odstawienia kosmetyku. Jeśli jednak nie robi nam nic złego, dajmy mu szanse i nie wypowiadajmy się o nim zbyt wcześnie.

 

3. Dążymy do minimalizmu! Pielęgnacja nie powinna być zbyt rozbudowana. Nigdy nie wiemy jak nasza skóra zareaguje na zbyt duże połączenie kosmetyków. W momencie zbyt dużego obciążenia, wchłanialność niektórych substancji aktywnych będzie zmniejszona.

 

4. Obserwujemy swoją skórę i słuchamy jej potrzeb! To najważniejszy punkt. Przede wszystkim ocena stanu skóry. Kluczem do sukcesu jest obserwowanie i słuchanie jej potrzeb. Kiedy potrzebuje nawilżenia – nawilżamy, kiedy jest podrażniona – koimy i łagodzimy.

 

5. Naturalny wcale nie znaczy bezpieczny! Bardzo często decydujemy się na kosmetyki naturalne, gdyż uważa się, że są one bezpieczne. Nic bardziej mylnego, bowiem naturalne ekstrakty i olejki eteryczne są najczęstszymi alergenami w kosmetykach. Jeśli mamy cerę wrażliwą zdecydowanie wybierzmy te przebadane dermatologicznie i klinicznie, hipoalergiczne kosmetyki apteczne.

 

6. Zabezpieczamy skórę przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi! Cera wrażliwa w szczególności reaguje na czynniki zewnętrzne, którymi jest ciepło, zimno, wiatr, słońce, dlatego bardzo ważne jest by była odpowiednio zabezpieczona. Filtry, kremy ochronne, parafiny, oleje roślinne, silikony to wręcz obowiązek takiej cery.

 

7. Jesteśmy delikatni i unikamy dodatkowego podrażnienia! Cera wrażliwa wymaga dużej delikatności w jej pielęgnowaniu. Nie trzemy jej (używamy jedynie delikatnych peelingów enzymatycznych), nie rozcieramy, nie wykonujemy długich, rozgrzewających masaży, nie naciągamy. Kosmetyki powinniśmy wybierać bez kompozycji zapachowej z małą ilością składników. Najbardziej odpowiednie byłyby kosmetyki łagodzące zawierające w swoim składzie substancje aktywne tj. woda termalna, pantenol, allantoina, witamina B3, wyciąg z żywokostu, lukrecja i prawoślaz.

 

8. Dbamy o siebie od środka! Najwięksi wrogowie cery wrażliwej to kawa, mocna herbata, alkohol, papierosy oraz inne używki. Należy pić dużo wody mineralnej, dbać o aktywność fizyczną i zdrową dietę. Stan naszej skóry jest tak naprawdę odzwierciedleniem stanu naszego organizmu.

 

9. Wysypiaj się! Zdecydowanie sen jest niedocenionym, a najbardziej naturalnym kosmetykiem. Dzięki niemu wyglądamy młodziej, skóra lepiej się regeneruje, jest dotleniona, odżywiona i przede wszystkim zdrowsza.

 

10. Nie rezygnujemy zbyt szybko, cierpliwość do podstawa! Cera wrażliwa zmusza nas do wytrwałości w dążeniu o dbałość o skórę i jej prawidłowy stan. Pamiętajmy o tym, że cerę wrażliwą można okiełznać i doprowadzić do normalności, ale na to potrzeba przede wszystkim czasu.

 

Aby móc się cieszyć zdrowym świeżym wyglądem, musimy przede wszystkim zmienić tryb życia. Zrezygnować z kawy, herbaty i alkoholu na rzecz wody mineralnej. Odpowiednie nawodnienie powoduje, że skóra jest lepiej odżywiona i radzi sobie z niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Organizm powinien mieć również dostarczoną odpowiednią ilość witamin i minerałów. Najlepiej jeśli są to te naturalne, zawarte w warzywach i owocach.



Nasza skóra odżyje, jeśli będziemy używać dobrych preparatów przeznaczonych specjalnie do skóry wrażliwej. Kosmetyki te charakteryzuje przede wszystkim brak parabenów, a także to, że w swoim składzie posiadają składniki czynne niewywołujące reakcji alergicznych. Wybierając środek pielęgnacyjny, należy zwrócić uwagę, czy był testowany na skórze wrażliwej. Można wówczas przyjąć, że nie wywoła niepożądanych skutków.

 

 

W pielęgnacji skóry wrażliwej ważna jest systematyczność i konsekwencja. Dlatego warto zmienić nawyki żywieniowe oraz styl życia, a także stosować odpowiednie kosmetyki, aby cieszyć się zdrową, świeżą skóra.

 

Hurtownia Kosmetyczna

Czytaj dalej

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml   Opis produktu: Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza, kremowa pianka...
Wybierz wersję
Cień

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml

PRODUCENT: z.one

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml   Jak działa Szampon Integrity Papaya?  Papaya jest linią Milk_Shake, która mocno...
Dodaj do koszyka: Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml
Cień

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml   Opis produktu: Odżywka w sprayu bez spłukiwania o przyjemnym...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml
Cień

Exclusive ampułki do włosów farbowanych 48 x 10ml

PRODUCENT: Exclusive

Exclisive Power cell -Ampułki do włosow koloryzowaych 48x10ml   Innowacyjny dodatek z efektem przeciwstarzeniowym. Formuła bogata w komórki...
Dodaj do koszyka: Exclusive ampułki do włosów farbowanych 48 x 10ml
Cień

Exclusive ampułki regenerujące do włosów farbowanych 48 x 10ml

PRODUCENT: Exclusive

Exclusive Olio REpari -Ampułki do włosów koloryzowanych 48x10 ml   Skład bogaty w olejki eterycznie , sole czwartorzędowe i  aktywne składniki...
Dodaj do koszyka: Exclusive ampułki regenerujące do włosów farbowanych 48 x 10ml
Cień

Z.one Milk Shake Incredible water Micelarny płyn do mycia twarzy 150ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Incredible water Micelarny płyn do mycia twarzy 150ml   Opis produktu:  Micelarny płyn do mycia twarzy, oczu i ust. Polecany...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Incredible water Micelarny płyn do mycia twarzy 150ml
Cień

Silcare sól do kąpieli 600g

PRODUCENT: Silcare

Silcare sól do kąpieli 600g   Opis produktu: sole kąpielowe uzyskuje się poprzez odparowywanie solanki, dzięki czemu minerały znajdujące się...
Wybierz wersję
Cień

Silcare Olejkowy Peeling + Scrub z łupiny kokosa 275ml

PRODUCENT: Silcare

Silcare Olejkowy Peeling do ciała i dłoni + scrub z łupin kokosa 275ml   Olejkowy peeling do ciała i dłoni jest to doskonałe połączenie...
Dodaj do koszyka: Silcare Olejkowy Peeling + Scrub z łupiny kokosa 275ml
Cień

Silcare krem do ciała z masłem shea 275ml

PRODUCENT: Silcare

Silcare krem do ciała z masłem shea 275 g   Opis produktu:  to gęsty, kremowy, regenerujący krem do ciała. Intensywnie nawilża nie pozostawiając...
Wybierz wersję
Cień

CLARENA KREM DO STÓP Z 30% MOCZNIKIEM 100ML

PRODUCENT: Clarena

Clarena krem do stóp z 30 % mocznikiem 100ml   Zmiękczająco - nawilżający krem do przesuszonej i zrogowaciałej skóry stóp, kolan i łokci. Dzięki...
Dodaj do koszyka: CLARENA KREM DO STÓP Z 30% MOCZNIKIEM 100ML
Cień

Cosmo Spa mydło marsylskie owalne Mimoza skóra dojrzała, wrażliwa 100g

PRODUCENT: Cosmo Spa

Cosmo Spa mydło marsylskie Mimoza skóra dojrzała, wrażliwa 100g     Opis produktu:  Bazę mydła stanowi olej palmowy. Mydło dodatkowo zostało...
Dodaj do koszyka: Cosmo Spa mydło marsylskie owalne Mimoza skóra dojrzała, wrażliwa 100g
Cień

Cosmo Spa mydło marsylskie owalne Miód- Akacja dla skóry alergicznej, delikatnej 100g

PRODUCENT: Cosmo Spa

Cosmo Spa mydło marsylskie Miód- Akacja dla skóry alergicznej, delikatnej 100g     Opis produktu:  Mydełko przeznaczone jest do skóry...
Dodaj do koszyka: Cosmo Spa mydło marsylskie owalne Miód- Akacja dla skóry alergicznej, delikatnej 100g
Cień

Cosmo Spa mydło marsylskie owalne mandarynka- limonka dla każdego typu skóry 100g

PRODUCENT: Cosmo Spa

Cosmo Spa mydło marsylskie mandarynka- limonka dla każdego typu skóry 100g     Opis produktu: Naturalne mydło wyrabiane wg tradycyjnych receptur. ...
Dodaj do koszyka: Cosmo Spa mydło marsylskie owalne mandarynka- limonka dla każdego typu skóry 100g
Cień
2 3 4 5 6 7 8 9 10
Cień