Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna KARTY KOLORÓW
Sortuj:

KARTY KOLORÓW

Karta kolorów - paleta barw we fryzjerstwie  czyli jak odczytywać numery farb do włosów? Gdy potocznie opisujemy odcienie kolorów włosów, przyjmujemy nazwy zwyczajowe, budzące łatwe i uniwersalne skojarzenia, takie jak: heban – dla czarnego, kasztan – dla brązowego, miedź – dla rudego, piasek, słońce, złoto – dla żółtego, platyna – dla biało-żółtego, popielaty – dla białego, wino, owoc granatu – dla czerwonego, oberżyna – dla fioletu. W paletach profesjonalnych farb do włosów używanych przez fryzjerów nie jest to jednak takie proste. Jak więc rozszyfrować nazwę danego koloru z profesjonalnej karty kolorów lub znając tylko numer farby, którą ostatnio farbowano nam włosy w salonie fryzjerskim? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Karta kolorów w wersji elektronicznej >>TU KLIKNIJ<<

 

Paleta kolorystyczna farb do koloryzacji to zestaw próbek włosów poddanych farbowaniu ułożonych według poziomu kolorystycznego i odcienia. Punktem odniesienia w każdej profesjonalnej karcie kolorów do farb są naturalne kolory włosów tzw. kolory podstawowe. Są one  uszeregowane od najciemniejszego do najjaśniejszego.

 

Poszczególnym poziomom kolorów są przyporządkowane oznaczenia cyfrowe i nazwy
Kolory podstawowe inaczej wysokość tonu:

1 – czarny,
2 – bardzo ciemny brąz,
3 – ciemny brąz,
4 – brąz,
5 – jasny brąz,
6 – ciemny blond,
7 – blond,
8 – jasny blond,
9 – bardzo jasny blond,
10 – bardzo bardzo jasny blond

Dodatkowo niektóre firmy w swojej karcie kolorów posiadają tzw. Blondy Specjalne lub Super Blondy, które mają kolejne numery: 11 i 12. lub 900 czy też 1000.

 

Numer poziomu kolorystycznego danej farby do włosów figuruje jako pierwszy w oznaczeniu cyfrowym jej nazwy.

Odcień (refleks)

Odcień decyduje o odcieniu i nasyceniu koloru. Podstawowy podział odcieni obejmuje kolory ciepłe – zawierające więcej pigmentów żółtych i czerwonych oraz zimne (chłodne)  – zawierające więcej pigmentów niebieskich.

Refleksy (odcienie)

,1–Popielaty
,2–Opalizujący
,3–Złocisty
,4–Miedziany
,5–Mahoniowy
,6–Czerwony
,7–Zielony

 

Rodzaj i intensywność refleksu opisuje pierwsza cyfra po przecinku w numerze farby, np.
6,5 – ciemny blond (kolor) mahoniowy(odcień)

 

Wprowadzenie dodatkowego oznaczenia cyfrowego w drugim miejscu po przecinku wskazuje na specjalny efekt kolorystyczny refleksu.
Poniższa skala przedstawia intensywność refleksu miedzianego.
5.62– jasny brąz czerwono opalizujący
5.52–jasny brąz mahoniowo opalizujący
6.45–ciemny blond miedziano mahoniowy

 

Wśród panującej, obiegowej opinii kolor włosów powinien być tak sam jak kolor oczu i karnacji. Tak naprawdę okazuje się, że ma się to nijak do prawdy – bo czy osoba o niebieskich oczach powinna mieć niebieskie włosy? A może kobieta o alabastrowej skórze musi zafarbować włosy na jasny lub biały kolor? Są to mrzonki, bowiem pierwszą zasadą jest, aby karnacja, oczy i włosy nie były w identycznym samym odcieniu!

 

Polska jest krajem słowiańskim, a Polki uważane są za najpiękniejsze. Stwierdzenie to nie dotyczy wyłącznie Polaków – niejednokrotnie obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski zwracali uwagę na urodę kobiet, twierdząc, że jest ona zjawiskowa. Okazuje się, że większość Polek ma chłodny typ urody, który niejednokrotnie jest nieprawidłowo podkreślany. Wychodząc na ulicę miast możemy zobaczyć panie o bardzo jasnej karnacji, jasnych brwiach i oprawie oczu z zafarbowanymi na czarno włosami. W efekcie wyglądają one jak wampirzyce bądź baby-jagi. Podobnie jest z paniami o śniadej karnacji farbujące włosy na platynowy blond – wygląda to, co najmniej śmiesznie i nienaturalnie.

 

Chłodny typ urody powinien współgrać z chłodnymi barwami, a więc będą to popielate blondy, stonowane brązy i czernie. Panie o ciemniejszej karnacji powinny farbować swoje włosy ciepłymi odcieniami, czyli złocistymi lub miodowymi blondami, ciepłymi brązami, złocistym kolorem miedzi – dozwolone są również ciepłe odcienie rudości.

 

Sprawa może się nieco skomplikować, jeżeli do koloru karnacji i włosów dołożymy kolor oczu. Zasada jest jedna – panie o niebieskich, szarych i zielonych oczach powinny wybrać ciepłe kolory. Z kolei oczy brązowe znakomicie współgrają z chłodną paletą barw. Istnieje tu pewna zasadność, albowiem naturalne blondynki zazwyczaj mają niebieskie bądź zielone oczy, a szatynki i brunetki oczy szare, niebieskie, brązowe i piwne.

 

Ciemny kolor włosów uwidocznia wszelkie niedoskonałości - Niestety, jest to smutna prawda. Ciemny kolor włosów postarza, wyostrza rysy, uwidocznia zmarszczki i niedoskonałości cery, jak chociażby trądzik, blizny i przebarwienia. Ciemny i czarny kolor włosów przeznaczony jest dla kobiet o zdrowej cerze, które nie borykają się z pryszczami, nie mają rozszerzonych porów, zaskórników, cery nadmiernie łojotokowej (świecąca cera rzuca się w oczy) i trupiobladej.

 

Blond – nie dla każdego. Stwierdzenie „nie każda kobieta może być blondynką” jest złe, ponieważ tak naprawdę każda z nas może poddać swoje włosy agresywnemu zabiegowi rozjaśniania. Dlatego też o wiele lepiej posłużyć się stwierdzeniem „każda kobieta może być blondynką, ale nie każdej to pasuje”.

 

Kolor blond o wiele lepiej sprawdza się w przypadku cery problematycznej i optycznie odmładza. Poza tym, pomijając uszczypliwe komentarze o paniach mających jasny kolor włosów, blondynki uważane są, jako osoby radosne i wrażliwe. Jeżeli twoja karnacja jest jasna, wręcz alabastrowa wybierz złoty odcień blondu – w ten sposób zaakcentujesz subtelną różnicę pomiędzy kolorem skóry, a kolorem włosów, które nie będą zlewać się w jedną całość. Niektóre blondynki mają ciemniejszy kolor skóry i to właśnie one mogą cieszyć się platynowym blondem. Kolor ten nadaje się również dla szatynek, jednak w tym przypadku kolor ich naturalnych kosmyków nie może być bardzo ciemny.

 

Garść cennych informacji

Jeżeli planujesz po raz pierwszy zafarbować włosy wybierz odcień różniący się od naturalnego koloru o 2-3 tony.

Farbując jasne włosy na ciemny kolor nie zapomnij o przyciemnieniu brwi i oprawy oczu. Postępuj podobnie w przypadku zmiany koloru z czarnego na blond.

W sezonie letnim rozjaśnij kolor swoich włosów o 1-2 odcienie – nie więcej. W ten sposób dodasz kosmykom świetlnych refleksów. Zimą zaś przyciemnij czuprynę.

 

Syntetyczne kolory włosów (kolory na paletach barw z kolorowymi pasmami włosów) , bez względu na producenta, są uszeregowane w sposób systematyczny. Zazwyczaj skala kolorów biegnie od czarnego do bardzo jasnego blondu, czyli tony od 1 do 10 (ewentualnie odwrotnie).Tony kolorów układają się w skali do trzeciego miejsca po przecinku, czyli np. 0,005.

 

Karta kolorów układa się w sposób następujący:- kolory w pionie oznaczają różnice odcieni kolorów- kolory w poziomie oznaczają różnice w refleksach kolorów. Na to, jak postrzegamy syntetyczny kolor wpływają: kolor podstawowy, refleks i odcień.

 

Kolor podstawowy – jest najmocniejszy. Tworzy grupy kolorystyczne i nazwę koloru (blond, ciemny blond, jasny brąz, brąz, czarny…) Ton (odcień) – zależy od dodania ciepłego czy popielatego sztucznego pigmentu. Ton jest uzupełnieniem koloru podstawowego, ponieważ przełamuje kolor podstawowy dodatkową barwą. To od odcienia zależy czy kolor podstawowy będzie zimny (zielony, popielaty) czy ciepły (mahoniowy, czerwony, miedziany, złocisty).


Barwy we fryzjerstwie dzielimy na barwy ciepłe i zimne.
Barwy zimne – w nich przeważają pigmenty niebieskie:
-średni blond popielaty,
-beż ciemny,
-jasny szatyn,
-popielaty szatyn,
-brunet niebieski

Barwy ciepłe – w nich przeważają pigmenty żółte i czerwone:
-biały złoty,
-tycjan,
-blond orzechowy,
-kasztan

 

Uzupełnieniem odcienia jest refleks. Decyduje o poświacie koloru. Może on być na przykład czerwony czy opalizujący.

                                                

REFLEKSY ZIMNE POWODUJĄ CIEMNIEJSZE REFLEKSY NA WŁOSACH.

REFLEKSY CIEPŁE POWODUJĄ JAŚNIEJSZE REFLEKSY NA WŁOSACH.

 

W przypadku złego doboru koloru produktu (czyt. nieprawidłowej koloryzacji) na włosach tworzą się niepożądane odcienie.

 

FARBA FARBY NIE ROZJAŚNI

-w myśl tej zasady , neutralizację zbyt ostrych kolorów i niechcianych odcieni robi się przez dodanie koloru przeciwnego. Otrzymuje się wówczas odcień naturalny.

Posiadanie naturalnego koloru włosów nie zawsze nam odpowiada, zwłaszcza gdy nie wyglądamy w nim najlepiej albo na naszej głowie pojawiły się już pierwsze siwe włosy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest koloryzacja, jednakże zanim sięgniesz po farbę do włosów, powinnaś zastanowić się, czy dany odcień jest dla ciebie właściwy. Nic bowiem lepiej nie potrafi zepsuć albo poprawić wyglądu naszej twarzy niż kolor włosów. Warto zaznaczyć, że obecnie mamy do wyboru naprawdę szeroką paletę kolorów włosów. Obok produktów imitujących naturalne kolory włosów, jak blond, brąz albo rudy, pojawiają się farby posiadające niemalże każdy odcień, jakiego tylko zapragniemy, nie wyłączając jaskrawej zieleni albo ostrego różu. Oczywiście wybór zdecydowanego odcienia wiąże się nie tylko z naszymi warunkami fizycznymi, lecz również bezpośrednio łączy się z typem charakteru i sposobem bycia. Bez względu na to, z jakiego powodu chcesz dokonać zmiany kolory włosów, powinnaś wiedzieć, jak dobrać kolor włosów do twarzy.

 

karta kolorów, paletabarw we fryzjerstwie, hurtownia fryzjerska, sklep fryzjerski, salon fryzjerski,

Czytaj dalej

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml   Opis produktu: Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza, kremowa pianka...
Wybierz wersję
Cień

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml

PRODUCENT: z.one

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml   Jak działa Szampon Integrity Papaya?  Papaya jest linią Milk_Shake, która mocno...
Dodaj do koszyka: Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml
Cień

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml   Opis produktu: Odżywka w sprayu bez spłukiwania o przyjemnym...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml
Cień

Vitalitys Art Absolute karta kolorów + paleta odcieni specjalnych

PRODUCENT: Vitalitys

OPIS PRODUKTU:  Karta kolorów wzornik farb Vitality's dopasowana do farby Art Absolute. Idealne rozwiązanie do wszystkich salonów...
Dodaj do koszyka: Vitalitys Art Absolute karta kolorów + paleta odcieni specjalnych
Cień

DCM Karta kolorów H.O.P. Complex nowa nieużywana

PRODUCENT: Lisap

DCM Karta kolorów H.O.P. Complex nowa nieużywana   OPIS PRODUKTU: Karta kolorów wzornik do farb DIAPASON Milano 100ml. Prezentuje nową jakość,...
Dodaj do koszyka: DCM Karta kolorów H.O.P. Complex nowa nieużywana
Cień

RR Farby Paleta kolorów - Karta kolorów Real staR (RR Line) 95 odcieni

PRODUCENT: RR

RR Farby Paleta kolorów - Karta kolorów Real staR (RR Line) 95 odcieni Opis produktu:  Karta kolorów farb Real staR. Bardzo duży format, idealne warunki pracy...
Dodaj do koszyka: RR Farby Paleta kolorów - Karta kolorów Real staR (RR Line) 95 odcieni
Cień

YELLOW Alfaparf karta kolorów 2015

PRODUCENT: Yellow

Karta kolorów wzornik dopasowana do farby Yellow Alfaparf. Idealne rozwiązanie do salonów fryzjerskich. Paleta nowa w czerwonej szacie graficznej 2015. Niewielka...
Dodaj do koszyka: YELLOW Alfaparf karta kolorów 2015
Cień

CHANTAL farba do włosów 120ml 15szt + karta kolorów segregator gratis

PRODUCENT: Chantal

OPIS PRODUKTU: Profesjonalna farba trwale koloryzująca przeznaczona do użytku w salonach fryzjerskich. Paleta 75 odcieni, począwszy od serii barw naturalnych, poprzez beże,...
Dodaj do koszyka: CHANTAL farba do włosów 120ml 15szt + karta kolorów segregator gratis
Cień

Vitalitys Art Absolute karta kolorów składana

PRODUCENT: Vitalitys

OPIS PRODUKTU: Karta kolorów wzornik farb Vitality's. Prezentuje nową jakość, znajdują się w niej wszystki odcienie farb. Na osobnej karcie dołączono kolory...
Dodaj do koszyka: Vitalitys Art Absolute karta kolorów składana
Cień

A Itely glazette pakiet 15 farb + karta kolorów gratis

 

Itely glazette pakiet 15 farb + karta kolorów gratis   OPIS PRODUKTU FARBA: Glazette Color to produkt siostrzanej firmy Itely ICL. Reprezentuje najnowsze...
Dodaj do koszyka: A Itely glazette pakiet 15 farb + karta kolorów gratis
Cień

CHANTAL używana mała karta kolorów

PRODUCENT: Chantal

Karta kolorów wzornik dopasowana do farby Chantal. Idealne rozwiązanie do salonów fryzjerskich. Paleta używana, mała, składana.
Dodaj do koszyka: CHANTAL używana mała karta kolorów
Cień

Glazette duża karta kolorów składana

PRODUCENT: Itely

Karta kolorów wzornik do farb dopasowana do farby Glazette. Idealne rozwiązanie do salonów fryzjerskich. Paleta nowa, nieużywana. Duży wybór...
Dodaj do koszyka: Glazette duża karta kolorów składana
Cień

Glazette mała składana karta kolorów używana

 

Karta kolorów wzornik dopasowana do farby Glazette. Idealne rozwiązanie do salonów fryzjerskich. Paleta otwarta, używana. Karta kolorów w wersji...
Dodaj do koszyka: Glazette mała składana karta kolorów używana
Cień
2 3 4 5
Cień