Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna AKCESORIA FRYZJERSKIE szczotki fryzjerskie
Sortuj:

szczotki fryzjerskie

Szczotka do włosów - nie wiesz, którą szczotkę do włosów wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt?...

 

Z HISTORII Już od dawien dawna wiadomo było, że włosy są wizytówką każdego człowieka, dlatego nasze pra- pra- babcie zalecały bardzo dokładne wyczesywanie włosów, aby były odżywione, lśniące i budziły ogólny zachwyt.

 

Początki szczotki do czesania włosów były znane już w starożytności, choć zaczynali od grzebieni- w Egipcie, a także Persowie i Rzymianie. Natomiast w Chinach podkreślał wysoki status społeczny. Prawdziwe szczotki do włosów klasują się na czasy Cesarstwa Rzymskiego (można znależć wzmianki o cesażowej Poppei Sabinie). Szczotka służy do rozczesywania włosów, bądź też do ich modelowania lub do masażu skóry głowy.

 

Szczotka do włosów powinna rozczesywać włosy, a nie „szarpać” je. W  celu ułatwienia rozczesywania włosów można wspomóc rozczesywanie specjalnymi środkami, tj. spraye lub odżywki dwufazowe nawilżające, które można używać codziennie i nie obciążać struktury włosa. Można także używać olejków,  jednak one przetłuszczają włosy. Bardzo dobrym sposobem jest również rozczesywanie włosów grzebieniem z szeroko- rozstawionymi zębami podczas gdy jeszcze masz na włosach odżywkę, następnie spłucz letnią wodą, strumień kierując od góry ku dołowi. W taki sposób Twoje włosy będą miały fantastyczny połysk, a przy tym rozczesanie ich będzie łatwiejsze.

 

Szczotka do rozczesywania może być wykonana z włosia syntetycznego, włosia naturalnego, włosia łączonego (syntetyczny z naturalnym) a także z igiełkami syntetycznymi. Unikaj szczotek metalowych, te chyba najbardziej uszkadzają strukturę włosów.

 

Warto  poświęcić rozczesywaniu troszkę czasu codziennie, najlepiej rano, po przebudzeniu. Dokładne wyczesanie włosów, wykonanie mikro-masażu, pomaga w odżywieniu włosów, a także w rozprowadzeniu serum na całej długości, który odżywia i ochrania włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. przed zimnem, wiatrem.

 

PORADA Nie czesz swoich włosów, gdy są mokre, nawet naturalną szczotką, bo powoduje to niszczenie włosa. Dzieje się tak dlatego, że woda rozpulchnia łuski włosów i są one bardziej podatne na zniszczenia. Podobnie działa też suszarka, a dokładniej jej gorące powietrze (suszarka z jonizacją ogranicza te negatywne skutki do minimum). Najlepiej będzie jak woda wchłonięta zostanie przez ręcznik jednorazowy, a następnie włosy wyschną naturalnie.

 

Jeśli jesteś osobą o podwyższonym wydzielaniu sebum nie powinnaś unikać czy obawiać się częstego rozczesywania włosów, ponieważ szczotka powoduje nie tylko rozprowadzanie sebum, a także „zebranie” nadmiaru sebum, oraz  usunięcie nieczystości, brudu i kurzu. Jest to więc zabieg pielęgnacyjny.

 

Jeśli chcesz wykonać mikro-masaż szczotkując włosy to najlepsze efekty osiągniesz, gdy wyczeszesz włosy kierując szczotkę od potylicy ku czołu. W ten sposób uzyskasz najlepsze efekty dotleniające skórę głowy.
 

BUDOWA SZCZOTKI DO WŁOSÓW - Szczotka do włosów zbudowana jest z rączki, włosia przymocowanego do poduszki pneumatycznej bądź też do podstawy plastikowej lub drewnianej. Do pracy w salonie fryzjerskim polecamy szczotki które można łatwo dezynfekować. Dlatego też rezygnujemy ze szczotek drewnianych, które pod wpływem wody mogą „napęcznieć”, a następnie popękać. W tych pęknięciach mogą gromadzić się bakterie i inne wirusy. Szczotki fryzjerskie są różnej długości, czy grubości, tak by jak najlepiej, jak najdokładniej rozczesywały włosy.

 

JAKIE TWORZYWO WYBIERAMY DO ROZCZESYWANIA - Najlepsze są te z naturalnych włókien, gdyż te z plastiku mają mnóstwo mikroskopijnych nierówności (czasem jest to nawet widoczne  gołym okiem), które szarpią włos i niszczą jego strukturę-  w skrócie mówiąc- niszczą łuski włosów, czego efektem są napierzone włosy oraz kruche i rozdwojone końce. Do rozczesywania włosów wybieraj drewno, włos z dzika, bursztyn i inne podobne. Oprócz dbania o ich strukturę mają jeszcze jedną zaletę- zmniejszają elektryzowanie się włosów. Naturalne szczotki powodują, że Twój włos będzie wyglądał  zdrowo- będzie lśniący.

 

JAKIE TWORZYWO WYBIERAMY DO MODELOWANIA - Szczotki fryzjerskie z ceramiczną powłoką z metalowymi, bądź powlekanymi ceramiką pręcikami. Jeśli chcesz zadbać o kondycję włosów to wybieraj pełną ceramikę, ponieważ nie przypala ona końcówek włosów. Natomiast turmalinowy  obieg powietrza zapewniają otwory w szczotce. Powietrze rozchodzi się zatem równomiernie na całej długości i w jednakowo szybkim czasie suszy i modeluje kosmyki.

 

SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA - Może być przeznaczona do rozczesywania (płaskie), bądź też do modelowania (okrągłe) włosów. Najczęściej stosuj ją do włosów delikatnych, przedłużanych lub w celu masażu skóry głowy. Idealnie nadaje się do czesania włosów dziecięcych. Nie niszczą włosów, działają antystatycznie. Wybierajmy więc szczotki do rozczesywania z naturalnego włosia, ponieważ szczecina z dzika integruje się z włosem naturalnym, dlatego też nie niszczy mechanicznie keratynowych łusek naszych włosów.

 

WŁOSIE NATURALNE- ALE JAKA SZCZECINA? - Do rozczesywania włosów wybieraj najlepiej te z włosów dzika, bo ten jest na tyle twardy, by skutecznie rozczesywał włosy, natomiast włos koński, czy kozi jest zbyt delikatny.

 

ROZMIAR SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA- TRUDNY WYBÓR

SZCZOTKA MAŁA dla starszych dzieci i dla osób o lichych włoskach

SZCZOTKA ŚREDNIA dla pań o włosach do ramion i krótszych oraz dla panów

SZCZOTKA DUŻA do włosów średnich i długich

SZCZOTKA ŚREDNIA O RZADZIEJ ROZSTAWIONYCH WŁOSKACH do włosów gęstych

SZCZOTKA GĘSTA I MAŁA  z włosów dzika – dla mężczyzn

SZCZOTKA Z WŁOSA KOZY LUB BIAŁEJ SZCZECINY dla niemowląt

 

CZYSZCZENIE SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA - Należy przemywać je wacikiem nasączonym spirytusem, bądź też myć samą szczecinę (nie oprawkę) w letniej wodzie z dodatkiem mydła.

 

SZCZOTKI FRYZJERSKIE Z SYNTETYCZNYM WŁOSIEM - Mogą być okrągłe - do modelowania włosów, bądź płaskie- do rozczesywania lub do prostowania włosów. Są najczęściej używane w salonach fryzjerskich ze względu na możliwość ich nieustannego i dokładnego dezynfekowania.

 

SZCZOTKI OKRĄGŁE Z CERAMICZNYM WŁOSIEM - Najnowocześniejsze włoski wykonane z pręcików powlekanych ceramiką, które nie ma właściwości nagrzewających włosy a jedynie szczotkę, dzięki czemu doskonałe są przy stylizacji włosów na gorąco, ponieważ nie przypalają włosów i ich końcówek. Zazwyczaj jest do szczotka okrągła do modelowania. Fantastyczna do włosów osłabionych i cienkich, a także do włosów grubych, falowanych, ponieważ ceramika ma właściwości rozplątujące włosy. Zapewniają lepszą pielęgnacje włosów. Dodatkową atrakcją ceramicznych igiełek jest ich perforacja, co dodatkowo polepsza rozplątywanie włosków. Jest to prawdopodobnie najlepsza szczotka dla gęstych włosów, które na innym typie szczotek po prostu się wplątują.

 

Podczas suszenia włosów szczotką ceramiczną pręciki nagrzewają się, a następnie wytwarzają jony elektryczne, które wspomagają suszenie, a także zamykanie łuski włosa. Włos na swojej długości się wygładza, a także nabłyszcza. Polecamy więc te szczotki do włosów porowatych, zniszczonych. Dodatkowy atut to łatwość oczyszczania i dezynfekowania tego typu szczotek. Warto nadmienić tutaj słów kilka o rączce szczotek do modelowania. Musi mieć ergonomiczny kształt, a także pokrycie z kauczukowej, czy gumowej osłonki, która powoduje iż szczotka nie wysuwa nam się z rąk podczas stylizacji. Bardzo mile widziany jest także chowany w rączce szpikulec, który pomaga oddzielać poszczególne pasma włosów. Ergonomiczny kształt ułatwia nam modelowanie, a otwory w części suszącej przyśpieszają nam efekty pracy.

 

Jeśli chcesz używać szczotki do włosów zamiast prostownicy do włosów to wybierz tą o większej średnicy, aby za mocno nie podkręcać włosków w środek. Na początek spryskaj włosy sprayem termo-ochronnym i  podsusz włosy, a następnie  zacznij suszenie od dolnych partii (przy szyi), dziel sobie włosy na cienkie kosmyki (wówczas suszenie będzie szybsze i dokładniejsze), a resztę włosów podepnij klamrami fryzjerskimi aby nie opadały i nie przeszkadzały przy formowaniu fryzury. Gorące powietrze suszarki zawsze kieruj od nasady ku końcówkom, wówczas ochraniasz łuskę przed odchylaniem i łamaniem. Jeśli chcesz nadać fryzurze efekt push- up to przy suszeniu kieruj szczotkę w górę i jednocześnie cały czas okręcaj szczotkę, aby powietrze docierało wszędzie tak samo. Jeśli masz tendencję do kręcenia włosów możesz użyć pianki a także dłużej przytrzymywać strumień powietrza w celu silniejszego utrwalenia fryzury. Na sam koniec użyj zimnego strumienia w celu nabłyszczenia i zamknięcia łuski włosa.

 

SZCZOTKI PŁASKIE lub PÓŁOKRĄGŁE WENTYLOWANE - Idealne do osiągnięcia mega- prostych włosów w rekordowo  szybkim czasie. Doskonale wygładzają włosy i układają niesforne kosmyki tworząc nienagannie wyczesaną fryzurę. Dodatkowy atut to zwiększona przepuszczalność powietrza dzięki otworkom w podstawie. Jeśli chcesz, by Twoja fryzura nabrała większej objętości to możesz użyć tzn. KOKÓWKI. Jest to szczotka z naturalnego włosia, bardzo wąska i najczęściej zakończona szpikulcem. Służy ona do tapirowania i formowania fryzury właśnie do koka, banana czy innego upięcia.

 

SZCZOTKI DO WŁOSÓW PNEUMATYCZNE  OKRĄGŁE - Najpopularniejsze i najbardziej dostępne, nadają się do codziennego rozczesywania każdego typu włosów. Często ich ząbki wykonane są z plastiku, czy metalu zakończonego kuleczką masującą. Poduszka pneumatyczna służy do minimalizowania pociągnięć i szarpnięć włosów przy rozczesywaniu.

 

SZCZOTKI FRYZJERSKIE PŁASKIE DUŻE - Najlepsze do rozczesywania włosów długich, gęstych. Najważniejsza zaleta to chyba przeciwdziałanie elektryzowaniu się włosów i łatwość rozczesywania.

 

WAŻNA INFORMACJA -nPorządnie wykonana szczotka z dobrych materiałów musi niestety kosztować, dlatego jak chcesz zakupić profesjonalny sprzęt, który posłuży Ci na długo, to musisz liczyć się z większym kosztem zakupu. Szczotka za 10 zł nie jest wysokiej jakości!!!

 

SZCZOTECZKA DO CZYSZCZENIA SZCZOTEK I GRZEBIENI - Jeśli chcemy dbać o wygląd swoich włosów to korzystamy z usług fryzjera, stosujemy do pielęgnacji odpowiednie odżywki, szampony, fluidy i jedwabie na końcówki. Zaopatrujemy się w dobrą suszarkę do włosów, która jonizuje łuski włosa, a także inny sprzęt który dba o włosy podczas stylizacji.  Teraz niech każda z nas odpowie na pytanie, czy mamy odpowiednią szczotkę do swojego typu włosa?  Jeśli odpowiedź jest twierdząca to następne pytanie brzmi:

 

Czy dbasz odpowiednio o higienę szczotki? - Pewnie jakaś część z Was nie rozumie w ogóle dlaczego mam o dbać o higienę szczotki, czy nie wystarczy, że raz na jakiś czas usunę nadmiar nagromadzonych na szczotce włosów! Takie czyszczenie nie wystarcza, ponieważ szczotka zbiera kurz i brud oraz nadmiar sebum z naszych włosów. Jeśli tego się nie pozbędziemy z naszej szczotki, którą codziennie używamy to możemy doprowadzić do chorób skóry, czy po prostu swędzenia.

 

O czystość naszej szczotki do włosów zadba specjalna szczoteczka do czyszczenia. Po wyczesaniu szczotki należy chociażby raz w tygodniu zastosować dezynfekcję w postaci najprostszej, sprayu do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich. Jednak przed tym należy umyć włosie w roztworze wody z mydłem. Taki przeprowadzony zabieg na naszej szczotce pozwoli na pełne zadbanie o nasze włosy i skórę głowy. Przemyśl to sobie!

 

Sklep Fryzjerski LOOKWELL Gniezno ul. Zielony Rynek 4 Tel. 61 425-98-77

Czytaj dalej

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml   Opis produktu: Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza, kremowa pianka...
Wybierz wersję
Cień

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml

PRODUCENT: z.one

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml   Jak działa Szampon Integrity Papaya?  Papaya jest linią Milk_Shake, która mocno...
Dodaj do koszyka: Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml
Cień

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml   Opis produktu: Odżywka w sprayu bez spłukiwania o przyjemnym...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml
Cień

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 53mm CK5328

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 53mm CK5328   Opis produktu: BlaCKomb Kameleon - Szczotka zmieniająca kolor włosia....
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 53mm CK5328
Cień

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 43mm CK4328

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 43mm CK4328   Opis produktu: BlaCKomb Kameleon - Szczotka zmieniająca kolor włosia. Profesjonalna,...
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 43mm CK4328
Cień

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 32mm CK3228

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 32mm CK3228   Opis produktu: BlaCKomb Kameleon - Szczotka zmieniająca kolor włosia....
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 32mm CK3228
Cień

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 25mm CK2528

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 25mm CK2528   Opis produktu: BlaCKomb Kameleon - Szczotka zmieniająca kolor włosia....
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka do modelowania włosów Nano Ionic 25mm CK2528
Cień

Pneumatyczna Szczotka do rozczesywania włosów DS101

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka pneumatyczna do rozczesywania włosów ds101     Opis produktu: płaska i pneumatyczna szczotka Ponik's z syntetycznym...
Dodaj do koszyka: Pneumatyczna Szczotka do rozczesywania włosów DS101
Cień

Poniks szczotka drewniana do włosów z naturalnym włosiem dzika FDS017

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka drewniana do włosów z naturalnym włosiem dzika FDS017   Opis produktu: Drewniana szczotka do modelowania i rozczesywania...
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka drewniana do włosów z naturalnym włosiem dzika FDS017
Cień

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS016

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS016   Opis produktu: Drewniana szczotka do modelowania i rozczesywania włosów.  ...
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka drewniana do włosów FDS016
Cień

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS015

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS015   Opis produktu: Drewniana szczotka do modelowania i rozczesywania włosów.  Szczotka...
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka drewniana do włosów FDS015
Cień

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS013

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS013   Opis produktu: Bardzo wysokiej jakości drewniana szczotka, odporna na ciepło o dużych...
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka drewniana do włosów FDS013
Cień

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS012

PRODUCENT: Poniks

Poniks szczotka drewniana do włosów FDS012   Opis produktu: Szczotka została wykonana z drewna oraz posiada   naturalne włosie dzika wzmocnione...
Dodaj do koszyka: Poniks szczotka drewniana do włosów FDS012
Cień
2 3 4 5 6 7 8 9 10
Cień