Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna Suszarki do włosów
Sortuj:

Suszarki do włosów

Suszarki do włosów - czy fryzjerstwo może nas jeszcze czymś zadziwić? Przecież w ciągu kilkunastu lat zmieniło się kolosalnie. Mamy lżejszy, co nie znaczy gorszy, sprzęt. Suszarki do włosów pracują znacznie ciszej. Komfort pracy fryzjerów, jak i wygoda pozostałych osób przebywających w salonie fryzjerskim, znacznie się poprawił. Dawniej jak pani fryzjerka modelowała włosy na szczotce, susząc tak włosy, praktycznie nie można było rozmawiać, a gdy suszyły włosy już dwie czy więcej pań, o jakimkolwiek słowie do klientki można było zapomnieć. Poziom decybeli był naprawdę wysoki, zażartuję sobie nawet, czy ten hałas nie był szkodliwy dla fryzjera? Obecnie dzięki rozwojowi technologii suszarka do włosów pracuje wyjątkowo cicho i zupełnie nie zakłóca komfortu fryzjerów oraz klientów! Dzięki temu każdy zabieg fryzjerski przebiega w przyjemnej atmosferze. W naszej ofercie znajdują się tylko wysokiej jakości suszarki do włosów, które idealnie sprawdzą się w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

 

Pierwsza suszarka do włosów została wymyślona przez polskiego inzyniera w 1899 roku i została nazwana przez niego "ciepły, górski wiatr". Konstruktorem I suszarki do włosów był Michał Doliwo- Dobrowolski., jednak dalsze etapy produkcji nie rozpoczął w Polsce, a w Norynberdze i stąd obcojęzyczna nazwa Fön.Zanim jednak wyprodukowano suszarkę do włosów dla klientów minęło 21 lat. Prototypy bowiem paliły się i były po prostu niebezpieczne dla Pań suszących swoje włosy. Te "nowe suszarki" też nie były idealne, caly czas unowocześniano sprzęt fryzjerski, przez chociażby zmniejszanie wagi, rozmiarów, jakości kabla a także rodzajem silnika. Tak więc w skrócie można stwierdzić, ze droga od stawianej 2 kg skrzyni przy kliencie do suszarki "lekkiej jak piórko" i  mieszczącej się w dłoni była ogromnie duża droga.

 

Suszarka do włosów - którą wybrać ?? Porady i podpowiedzi stylistki. Suszarka do włosów wbrew pozorom jest nieodłącznym elementem życia każdej z nas. Czy to będzie rano na chwile przed wyjściem do pracy, czy wieczorem szykując się na spotkanie lub imprezę. Suszarka powoduje, że nasze włosy stają się piękne i puszyste, przede wszystkim zwiększają swoją objętość. Każda z nas marzy by nasze włosy były zdrowe i piękne, bo to właśnie włosy są wizytówką każdej kobiety. Na szczęście, dzięki suszarce, możemy uzyskać rewelacyjny efekt już po pierwszym użyciu. Ale wiadomo jak to bywa w życiu, nic nie przychodzi łatwo, mianowicie dlatego, że nie każda suszarka działa tak samo. Istnieją różne modele suszarek, na rynku jest pełno firm produkujących owe urządzenia, ale nie każda nadaje się do Twojego typu włosa. Pomyślisz sobie, jak to? Przecież suszarka ma tylko suszyć włosy. I to najbardziej mylne stwierdzenie z jakimi się spotykamy. Dzięki naszej stronie i informacji zawartej na niej dowiesz się czemu np. nie powinnaś używać takiej suszarki, a potrzebowałabyś właśnie tą drugą. Życie to ciągłe pasmo wyborów i to właśnie dzięki tym dobrym jesteśmy szczęśliwi, więc czemu nie wybrać raz, a konkretnie i być zadowoloną z efektu? Z naszej strony dowiesz się na co zwracać uwagę podczas kupna suszarki i przede wszystkim czego unikać podczas suszenia włosów. Życzymy miłego i owocnego czytania naszego artykułu.


Podstawowe informacje dotyczące suszarki do włosów: Jak powstała suszarka do włosów? Często używając jakiegoś urządzenia nawet nie zastanawiamy się jak doszło w ogóle do tego, że dane urządzenie powstało. Ma nam tylko służyć, a jego historia niekoniecznie nas interesuje. Każde urządzenie w swoim pierwotnym kształcie odbiegało całkowicie od tego co widzimy w dzisiejszych czasach, dokładnie tak samo jest z naszą suszarką do włosów.

 

Czy wiedziałyście, że nasza kochana suszarka do włosów na początku wyglądała jak zwykłe pudełko, z którego płynął strumień powietrza, które było ustawione na zwykłym stole? Produkcje suszarek zaczęto w 1920r w fabryce w Wisconsin. Model bardzo zbliżony do dzisiejszego powstał dopiero w 1951roku i był to tak zwany model przenośny.  Suszarka posiadała już wtedy długi kabel i plastikową obudowę. Obecnie suszarki różnią się i to bardzo od swoich starszych modeli, nie tylko kształtem, ale również mocą, prędkością suszenia i funkcjami, ale jedno w tych wszystkich suszarkach pozostaje niezmienne, spytasz co takiego?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta, mianowicie zarówno kiedyś jak i dzisiaj suszarka do włosów wciąż suszy nam włosy strumieniem powietrza, z tym, że już nie tylko tym ciepłym ale również zimnym strumieniem powietrza:)


Suszarka do włosów nowe oblicze: Suszarka do włosów w dzisiejszych czasach jest urządzeniem dużo bardziej skomplikowanym, niżeli było to jeszcze jakieś 20 lat temu. Suszarka do włosów to już nie tylko urządzenie, które służyło nam do szybkiego wysuszenia włosów i nic więcej, że się tak wyraże nie robiło:) Pewnie zastanawiasz się jak to możliwe? Powiem Tobie, że w dzisiejszych czasach suszarka nie tylko suszy włosy, ale także prostuje i chroni je, dzięki czemu włosy nie tylko wyglądają na zdrowsze ale też takie są. W dzisiejszych czasach każda z nas chce mieć konkretne i sprawdzone urządzenie, które nas nie zawiedzie, które będziemy mogły zabrać w podróż, czy normalnie skorzystać z niego w domu. Dlatego suszaki tak bardzo udoskonalano, bo również i Twoje wymagania wzrosły co do niej. Powiedz sama, zawsze chciałaś żeby Twoje włosy po wysuszeniu nie traciły blasku i wyglądały pięknie. W dzisiejszych czasach jest to możliwe pod warunkiem, że suszarka będzie odpowiednio dobrana i będzie dobrej jakości, a nie kupiona rano na targu:)

 

Dobra suszarka do włosów charakteryzuje się tym, że posiada ciepły jak i zimny nadmuch powietrza. Spytasz pewnie, a co to za różnica? Już odpowiadam zimny nadmuch powietrza z suszarki nie niszczy tak bardzo włosa jak ten ciepły, ale także wygładza łyskę włosa, dzięki czemu włosy wyglądają na zdrowsze i mają więcej blasku, a o to przecież każdej z nas chodzi? W niektórych suszarkach jest tak, że przełącznik ziemnego powietrza trzeba trzymać palcem, a w drugich jest stały przełącznik i się go po prostu przełącza.  Z doświadczenia wiem, że właśnie te z przełącznikiem są bardziej poręczne ale jak to zwykle bywa, gusta są różne, więc na pewno znajdą się tacy co będą preferowali tylko te z przyciskiem.

 

Podstawowe informacje dotyczące suszarki do włosów. Pewnie myślisz sobie, skąd masz wiedzieć czym charakteryzuje się dobra suszarka, skąd masz wiedzieć jaką masz wybrać jeżeli na rynku jest pełno urządzeń tego typu? Postaram się zaraz odpowiedzieć Tobie, na to z pozoru, proste pytanie. Idealna suszarka do włosów to przede wszystkim produkt, który swobodnie można utrzymać w dłoni. Następną, ale bardzo istotną funkcją suszarki, jest regulator siły nadmuchu tzn. im więcej stopni regulacji nadmuchu ma suszarka do włosów, tym lepiej. Bardzo często gdy kupujemy suszarkę w środku w kartoniku mamy również dyfuzor, czyli końcówkę zazwyczaj okrągłą z takimi jakby szpikulcami, końcówka ta jest odpowiedzialna za podniesienie włosów od samej nasady, a o to właśnie chodzi, żeby włosy miały zwiększoną objętość bez efektu sztuczności:) Przede wszystkim oprócz tego jaką moc ma suszarka, czy ma regulator siły nadmuchu, musisz jeszcze zwrócić uwagę na to z jakiego tworzywa jest wykonana suszarka i co za tym idzie czy obudowa suszarki się nie nagrzewa:) Pamiętaj również sprawdzić w jakim serwisie gwarancyjnym będzie naprawiana Twoja suszarka gdyby zaszła taka potrzeba. Uznasz, może że to mało istotne, a ja Ci powiem nic bardziej mylnego. Każda z nas chce, żeby jej włosy były piękne, zdrowe i błyszczące ale niestety wszystkie sprzęty do stylizacji niszczą włosy jedne w mniejszym stopniu inne w większym. Wiadomo, że każda z Nas chce wyglądać pięknie i dlatego producenci wszystkich urządzeń do stylizacji włosów  jak również suszarek chcą zminimalizować ryzyko zniszczenia włosów i dlatego wprowadzają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane produkty. Takimi suszarkami mogą być np. suszarki z jonizacją :) Dlatego warto zawsze zapoznać się nie tylko z wyglądem suszarki ale także tym co ma w środku:)


Użycie suszarki do włosów: wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez suszarki (śmieszne ale prawdziwe), ponieważ to właśnie ona skraca czas naszego ostatecznego przygotowania się do wyjścia do pracy, czy na spacer:) Różne czynniki sprawiają, że włosy stają się wysuszone, matowe rozdwajają się lub kruszą czyli np. klimatyzacja czy pora roku jednak, że suszarka może nie dość, że pomóc ci w ujarzmieniu Twoich włosów to jeszcze sprawi, że włosy będą wyglądały na zdrowsze o ile zainwestujesz w dobry sprzęt. Pewnie zaraz zadasz pytanie co to znaczy dobry sprzęt? Już Ci odpowiadam na to pytanie. Dobra suszarka to taka, która posiada jonizację, końcówkę chroniącą przed nagrzewaniem się suszarki. Jeżeli twoje włosy są cienkie i mają tendencje do oklapywania to radziłabym Ci kupić suszarkę, która od razu w zestawie będzie miała dyfuzor, wierz mi, ułatwi to Tobie codzienną stylizacje włosów.

 

Do dobrych suszarek do włosów dodawane są różne akcesoria, dziś najczęściej jest tym załącznikiem dyfuzor, koncentrator powietrza, i grzebień mocowania dyszy.

Dyfuzor do suszarki jest to załącznik, który jest używany na włosy polecany jest dla włosów po trwałej lub naturalnie kręconych, aby ułatwić nadawanie formy fryzurze lokowanej. Działa ten system na zasadzie dyfuzji ciepła-  wysusza włosy wolniej, ale i w niższej temperaturze. To sprawia, że ​​tak, że włosy mniej się elektryzują, poza tym zwiększa objętość włosów. Koncentrator powietrza jest dokładnym przeciwieństwem dyfuzora. Inaczej nazywany jest końcówką prostującą. Węższa końcówka suszarki pomaga w koncentracji ciepła w jednym miejscu, dlatego włosy w suszonym miejscu wysychają szybciej. Jeśli odpowiednio ustawimy strumień powietrza suszarki to możemy wysuszyć włosy "na prosto" bez użycia grzebienia, czy szczotki.

 

Najważniejsze: Jeżeli jest tak jak pisałam powyżej, że wolisz kupić suszarkę do włosów na targu lub  w markecie, bo jest tańsza i ma napisane, że np. końcówka suszarki jest ceramiczna to to zastanów się nad tym poważniej. Ok, może jest tańsza, ale zepsuje się 2 lub 3 razy szybciej niż taka, w którą zainwestujesz raz, ale masz ją na bardzo długie lata. Z konkretnych firm, które. Sama osobiście mogę Tobie polecić wiele- lista dobrych suszarek do włosów jest długa lista, ale podam tylko te najlepsze:

 

FOX - polska marka profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego nożyczki, akcesoria, sprzęt elektryczny

FAROUK - Producent najwyższej jakości kosmetyków i sprzętu fryzjerskiego z USA

WAHL - Producent najwyższej jakości suszarek do włosów, prostownic, maszynek  fryzjerskich

ERMILA - Niemiecki producent profesjonalnego sprzętu do salonów fryzjerskich.

JAGUAR - Producent profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego Solingen Germany

 

Najlepszym producentem suszarek fryzjerskich są włosi ich suszarki są tworzone z pasją oraz w najnowszej technologii oraz z dbałością o każdy drobny element i jakość suszarki polecam suszarkę do włosów FOX NAVY.  Z czystym sumieniem polecam tę suszarkę w moim salonie,  mam ją 3 lata i intensywnie jej używam. Powiem z własnego doświadczenia "jeżeli zainwestować to raz, a porządnie" z pewnością, że to co kupimy spełni nasze oczekiwania w 100%.

 

Firmy te istnieją na rynku już naprawdę bardzo długo i cenią sobie  jakość produktu nie ilość sprzedaży, więc jeżeli chcesz być zadowolona z zakupu lepiej zainwestuj trochę więcej grosza i miej pewność, że cię nie zawiedzie:) naprawdę dobra suszarka potrafi zdziałać cuda z nawet z najbardziej opornymi włosami, bez potrzeby używania ogromnej ilości kosmetyków do stylizacji i termoochroną, a co za tym idzie włosy nie są obciążone i trzymają się tak naprawdę długi czas.

 

SUSZARKI OZONOWE Są zupełnie innym narzędziem pracy w salonie fryzjerskim w porównaniu z profesjonalnymi, tradycyjnymi suszarkami fryzjerskimi. Cechy jakie reprezentuje  sprawiają, że stanowi unikalny sprzęt na profesjonalnym rynku suszrek do włosów. Jej unikalny charakter polega na zastosowaniu innowacyjnej technologii, która pozwoliła na wprowadzenie generatora ozonu do wnętrza suszarki w taki sposób, by połączyć normalne, profesjonalne funkcje suszące z korzystnym działaniem ozonu dzięki nawiewowi ozonowanego powietrza.

 

CZYM JEST OZON? Jest to gaz posiadający silne właściwości utleniające. Znamy go przede wszystkim z uwagi na rolę, jaką odgrywa dla zapewnienia równowagi ekologicznej na ziemi.

 

Ozon znajduje dla siebie najlepsze warunki do działania wtedy, gdy napotyka na wilgotne lub mokre środowisko, dokładnie takie ,z jakim mamy do czynienia w przypadku wilgotnych włosów. Efekt oddziaływania profesjonalnej suszarki ozonowej na zniszczone włosy zauważymy już wizualnie i dotykowo.

 

Włosy poddane działaniu ozonu sa bardziej lśniące i jedwabiste. Jednak działanie na włosy nie kończy się na aspekcie wizualnym (tylko zewnętrzym). Suszarka do włosów ozonowa wywiera bezpośredni wpływ na kondycję włosów. Wytworzony ozon wchodzi w reakcję z owłosioną skórą głowy i włosami, zamykając łuskę keratynową zdj łusek włosa i przywracając włosom ich naturalny stan. Stałe stosowanie suszarki ozonowej zapewnia również większą efektywność zabiegów fryzjerskich, poprawiając ich skuteczność i przedłużając ich efekty.

 

Owłosiona skóra głowy posiada gęstą sieć naczynek krwionośnych, co sprzyja szybkiemu wchłanianiu ozonu przez organizm. Ozon, dostarczając tlen, zwiększa i pobudza ikrwienie skóry głowy, poprawia kondycję włosa, sprawiając, że jest zdrowszy i silniejszy. W przypadku rozdwojonych końcówek, poprawa następuje już po pierwszym zastosowaniu suszarki ozonowej. Systematycznie stosowana eliminuje ten problem prawie całkowicie.

 

KORZYŚCI ODDZIAŁYWANIA OZONU NA WŁOSY

1.        Skraca czas suszenia- ułatwia odparowanie wody, zmieniając jej właściwości fizyczne na mniejsze porcje wody.

2.        Tworzy na włosach warstwę substancji ochronnych (pepton).

3.        Wzmacnia działanie farb- sprzyja tworzeniu związków pomiędzy substancją koloryzującą, a strukturalnymi składnikami włosa. Jednym słowem utrwala.

4.        Zmniejsza elektryzowanie włosów- powoduje powstawanie grup funkcyjnych OH na powierzchni włosa, które zwiększają jej przewodność właściwą.

5.        Redukuje łojotok i łupież- zjawiska te związane są na ogół z zachwianiem równowagi bakteryjnej i mikrokrążenia. Ozon hamuje te  zjawiska i sprzyja przywróceniu odpowiednich warunków.

 

Suszarka ozonowa przynosi najlepsze wyniki, gdy stosowana jest w sposób ciągły. Po czterech lub pięciu zastosowaniach jej działanie jest wyraźnie widoczne na wszystkich włosach.

 

Hurtownia Fryzjerska Lookwell Gniezno to miejsce w którym kupisz profesjonlalne suszarki do włosów.

Czytaj dalej

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml   Opis produktu: Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza, kremowa pianka...
Wybierz wersję
Cień

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml

PRODUCENT: z.one

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml   Jak działa Szampon Integrity Papaya?  Papaya jest linią Milk_Shake, która mocno...
Dodaj do koszyka: Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml
Cień

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml   Opis produktu: Odżywka w sprayu bez spłukiwania o przyjemnym...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml
Cień

Fox Smart Front Ice Violet Suszarka z jonizacją

PRODUCENT: Fox

Fox Smart Front Ice Violet Suszarka z jonizacją   Opis produktu: Profesjonalna, kompaktowa suszarka do włosów z jonizacją Fox Smart Front...
Dodaj do koszyka: Fox Smart Front Ice Violet Suszarka z jonizacją
Cień

Fox Suszatka Whisper bez Jonizacji Szara 2100W

PRODUCENT: Fox

Fox Suszatka Whisper bez Jonizacji Szara 2100W   Opis produktu:  Najnowszej generacji, profesjonalny silnik AC o przedłużonej żywotności. Suszarka posiada...
Dodaj do koszyka: Fox Suszatka Whisper bez Jonizacji Szara 2100W
Cień

Jaguar HD Calima lekka suszarka do włosów 2200W czarna

PRODUCENT: Jaguar

Suszarka do włosów Jaguar HD Calima to wysokiej jakości sprzęt fryzjerski.   Ekonomiczna suszarka Jaguar HD Calima, to praktyczne, wygodne i mocne...
Dodaj do koszyka: Jaguar HD Calima lekka suszarka do włosów 2200W czarna
Cień

LABOR PRO Neonowa suszarka do włosów

PRODUCENT: z.one

Suszarka do włosów GETTIN FLUO z limitowanej serii milk_shake od z.one concept Kompaktowa idealna suszarka do włosów. Pokryta specjalną warstwą...
Wybierz wersję
Cień

Fox Tiny kompaktowa suszarka do włosów 2100W

PRODUCENT: Fox

Mała suszarka do włosów z obudową o podwyższonej odporności na wysoka temperaturę.Model marki FOX przeznaczony do domowego użytku, ze względu na swoje niewielkie rozmiary...
Dodaj do koszyka: Fox Tiny kompaktowa suszarka do włosów 2100W
Cień

FOX Lusso profesjonalna suszarka do włosów

PRODUCENT: Fox

FOX Lusso profesjonalna suszarka do włosów   Opis produktu: Suszarka do włosów Fox Lusso to doskonały wybór zarówno dla...
Dodaj do koszyka: FOX Lusso profesjonalna suszarka do włosów
Cień

Fox Tiger suszarka do włosów o dużej mocy 2400 wat z jonizacją

PRODUCENT: Fox

Fox Tiger suszarka do włosów o dużej mocy 2400 wat z jonizacją     Opis produktu:  Nowa cicha  suszarka do włosów...
Dodaj do koszyka: Fox Tiger suszarka do włosów o dużej mocy 2400 wat z jonizacją
Cień

Fox BEE profesjonalna suszarka do włosów dużej mocy 2100w

PRODUCENT: Fox

Suszarka do włosów Bee posiada obudowę z tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności szczególnie na wysokie temperatury. Jest niezwykle mocna...
Dodaj do koszyka: Fox BEE profesjonalna suszarka do włosów dużej mocy 2100w
Cień

Wahl turmalinowa suszarka do włosów Super Dry 2000W

PRODUCENT: Wahl

OPIS PRODUKTU: Suszarka Wahl Super dry. Moc: 2000 W. Dwustopniowa regulacja temperatury. Dwa stopnie prędkości nawiewu. Funkcja zimnego nawiewu. Zintegrowany turmalinowy nadmuch powietrza...
Dodaj do koszyka: Wahl turmalinowa suszarka do włosów Super Dry 2000W
Cień

Fox smart czarna suszarka do włosów z jonizacją 2100 watt

PRODUCENT: Fox

Fox smart czarna suszarka do włosów z jonizacją 2100 watt     OPIS PRODUKTU: FOX SMART...
Dodaj do koszyka: Fox smart czarna suszarka do włosów z jonizacją 2100 watt
Cień
2 3 4 5 6 7 8 9

Cień