Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna WODA UTLENIONA perhydrol
Sortuj:

perhydrol

Perhydrol to najczęsciej 30% Nadtlenek wodoru - ta substancja została odkryta przez Louisa Jacquesa Thenarda w 1818 roku i całkowicie „przewróciła” świat fryzjerstwa. To było rewolucyjne odkrycie, bo odkryto substancję, która potrafiła lepiej rozjaśnić włosy niż popularny wówczas środek rozjaśniający pozyskiwany z rumianku. Dzisiaj utleniające właściwości nadtlenku wodoru wykorzystuje się w wielu zabiegach fryzjerskich, m. in. w rozjaśnianiu, farbowaniu, czy przy trwałej ondulacji.

 

Jaką budowę ma nadtlenek wodoru? Zbudowany jest z dwóch atomów wodoru i dwóch atomów tlenu. Jest to substancja bardzo aktywna, gdyż wiązania między tlenem a wodorem nie leżą w płaskiej płaszczyźnie, a łączą się pod kątem 97 stopni.

 

Dlaczego perhydrol jest silnym utleniaczem? Tlen w tym wiązaniu połączony jest z drugą cząsteczką tlenu. Jest to wiązanie bardzo nietrwałe, dlatego łatwo się rozkłada i wówczas łatwo wydziela tlen atomowy. I właśnie ten tlen atomowy jest czynnikiem, który działa na naturalny barwnik włosa oraz na barwniki syntetyczne.

 

Jakie właściwości ma nadtlenek wodoru? Ze względu na to, że jest cieczą bezbarwną ma właściwości łatwego łączenia się w każdym stosunku z wodą. Jego odczyn jest lekko kwaśny. Im większe stężenie tym bardziej wybuchowo rozkłada się, dlatego też w dzisiejszych czasach we fryzjerstwie używamy coraz mniejszych stężeń (1,5%-12%).

 

Postacie roztworów nadtlenku wodoru? Przemysł chemiczny produkuje spore ilości wodnych roztworów nadtlenku wodoru o różnych stężeniach.Wysoko stężone około 90% jest stosowany do paliw rakietowych ido paliw do łodzi podwodnych.Mniejsze stężenia roztworów to perhydrol, woda utleniona i tzw. sucha woda utleniona.

 

Perhydrol - to roztwór o stężeniu 25-35%. Jeżeli chodzi o działanie we fryzjerstwie, to na szczęście już nie jest tak często stosowany, gdyż ma naprawdę silne właściwości wybielające nie tylko na włosy, ale i na skórę oraz bardzo często powoduje oparzenia skóry. Perhydrol - zazwyczaj spotykany 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie. Najczęściej stosowany i używany jest w przemyśle fryzjerskim jako koncentrat do produkcji wody utlenionej o niższym stężeniu. Perhydrol jest to środek odkażający czy też wybielający np. do rozjaśniania włosów. Perhydrol stosowany jest również do napędzania rakiet.

 

Perhydrol - jest to nic innego jak bezbarwna ciecz, żrąca dla tkanek żywych. Do stosowana perhydrolu zalecane jest użycie rękawic ochronnych – ponieważ pozostawia on martwe białe plamy na rękach.

 

Zasady przechowywania produktów zawierających nadtlenek wodoru:

-Butelki powinny być nieprzezroczyste, szczelnie (ale nie hermetycznie) zamknięte

-Butelki napełnione powinny być do 2/3 wysokości, co zapobiega „puchnięciu”, pęcznieniu i pękaniu butelek

- Butelka powinna zawierać informację, że zawiera nadtlenek wodoru

-Przechowywać należy takie butelki w miejscach ciemnych, suchych, nienasłonecznionych, wolnych od kurzu.

 

Inne niż fryzjerskie zastosowania perhydrolu

1. Czyszczenie monet

Najlepiej moczyć monety pojedynczo w niemetalowym pojemniku. Uważaj też, żeby podczas całej reakcji czyszczenia płyn nie wykipiał. Najlepiej będzie jak będziesz wykonywać to w szklanym słoiku i wlejesz perhydrol, ale nie do końca objętości. Zważ również uwagę na fakt, że jest to środek silnie żrący, dlatego zachowaj wszelkie zasady bezpieczeństwa. Moczenie monet powinno trwać około pół godziny, po tym czasie należy dokładnie przepłukać wodą i wysuszyć monety i natłuścić ją oliwką lub oliwą do konserwacji, by cieszyły się blaskiem. Jeżeli zabrudzenia są silne należy czas dobierać indywidualnie, czasem jest to nawet do 4 godzin moczenia.

 

2. Perhydrol jako lek

Perhydrol coraz częściej stosuje się jako produkt leczniczy,istnieje innowacyjna metoda dożylnego wprowadzania nadtlenku wodoru do żyły (3-5 kropli), co pomaga w walce z nowotworami, osłabieniem immunologicznego układu, zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi. Takie wprowadzanie perhydrolu oczyszcza żyły i przede wszystkim „napowietrza” organizm. Należy tutaj nadmienić, że dziś coraz więcej pokarmów przyjmujemy zmienionych chemicznie, hodowanych w sztucznych środowiskach, gdzie każda „kropla” powietrza jest na wagę złota.

 

-Inaczej można przyjmować również doustnie, ale trzeba pamiętać o dodatkowym przyjmowaniu witaminy C do organizmu. Powoduje to lepszą pracę jelit, a także lepsze samopoczucie.

 

-Nawracającekrwotoki z nosa- należy zaaplikować tampon namoczony w 3% roztworze perhydrolu.

 

-Wcieranie w rany i trudno gojące się miejsca, nawet wrzodziejące- wcieranie powoduje szybsze gojenie się. Pobudza on odnowę komórek i dezynfekuje rany.

 

-Grzybica jamy ustnej- stosujemy rozrobiony 3% roztwór perhydrolu do płukania jamy ustnej.

 

-Grzybica stóp- smarować codziennie miejsca zmienione chorobowo przez kilka dni rozrobionym 3% perhydrolem, aż do momentu ustania zmian chorobowych.

 

- Jeśli masz problemy z trądzikiem i szkoda Ci pieniędzy oraz czasu który spędzasz u dermatologa, oraz nie pomagają Ci te maści i kremy – pomimo tego, że co chwile zmieniasz na inne. Albo pewnie myślisz sobie, że akurat ta firma którą używasz Ci nie służy i wyrzucasz po raz kolejny pieniądze na nowe nieskuteczne dla Ciebie maści i kremy to jednym z najbardziej sprawdzonych środków jest użycie perhydrolu. Jest to bardzo prosty sposób: Smaruj codziennie twarz 10% roztworem, gdy skóra jest już bardziej przyzwyczajona do ropnych stanów możesz użyć nawet 30% roztwór w celu wypalenia ogniska. Kuracja ta wymaga bardzo dużego zaangażowania i trochę „nieprzyjemności „ ponieważ musimy liczyć się z tym, że nasza skóra będzie zaczerwieniona i na pewno będzie trzeba  poświęcić co najmniej z tydzień czasu bez wychodzenia z domu, na odbudowe nowej bez zanieczyszczeń skóry.

 

-Brodawki czy inne wykwity traktujemy podobnie jak przy grzybiczych zmianach stóp, a więc smarujemy codziennie na umyte i osuszone miejsce, aż do pozbycia się brodawki.

 

-Podczas takich uciążliwych chorób jak egzema, łuszczyca można stosować rozrobiony perhydrol o stężeniu 3%, bądź też wyższe stężenie 15 %, a nawet 33 %. Takim preparatem przesmarowujemy chore miejsce raz dziennie, w trudniejszych przypadkach nawet 2 razy dziennie, aż do ustąpienia choroby.

 

-Perhydrol można również używać do wygładzenia skóry jak i do pozbycia się zmarszczek. Woda utleniona w stężeniu 10% będzie oddziaływała na naszą skórę jak najlepszy krem warty sporo pieniędzy. Efekt zobaczysz już po tygodniu czasu, ponieważ przez użycie wody utlenionej wracają do życia niedotlenione komórki.

 

-Perhydrol i jego kolejne cudowne zastosowanie to usuwanie pieprzyków. Jak wiadomo pieprzyk to naturalna rzecz, ale nie każdemu pasuje i nie koniecznie ładnie wygląda. Dlatego jeżeli zdecydowałaś się na usunięcie pieprzyka – to posmaruj perhydrolem pieprzyk i poczekaj tak z ok. 10 min, aż pieprzyk zostanie wypalony. W przypadku nie usunięcia do końca można powtarzać zabieg. Zabieg ten na pewno nie będzie należał do najprzyjemniejszych ponieważ będzie mu doskwierało swędzenie i pieczenie – noo ale czego nie robi się dla urody ?? Jak to mówią, żeby być pięknym trzeba swoje wycierpieć;) tak to już jest.

 

-Perhydrol stosowany jest również do usuwania blizn i guzków, czerniaków oraz innych zmian an skórze . Tak jak już wcześniej było wspominane, nie będzie to najprzyjemniejszy zabieg, ale lepsze to niż usuwanie skalpelem. Do takich „operacji” najlepiej używać wacika kosmetycznego tzw. do uszu i smarować zmienione miejsce roztworem od 15do 30 %. Najlepiej zacząć od najmniejszych roztworów stopniowo zwiększając do 30%. Zabiegi  można powtarzać nawet co 10 min, aż do uzyskania wypalonego efektu.

 

-Niektórzy pomyślą, że to nie możliwe – wyleczyć grypę w ciągu 3 dni?? A jednak mała buteleczka wody utlenionej za niewielką cenne może zdziałać cuda. Nie trzeba chodzić po lekarzach, brać antybiotyków, tabletek po których nasz organizm ciężko dochodzi do siebie. Wystarczy tylko 10 kropelek wody utlenionej i 10 kropelek zwykłej wody zmieszać razem i wypić do dna. Zalecane jest aby stosować tą czynność 3 razy dziennie. Natomiast jeżeli po 2 godz, nie zobaczysz różnicy zwiększ dawkę co najmniej  do 15 kropel - stosować do czasu zastania objawów.

 

3. Ekstermalne wycieczki

Podczas wypraw na łono natury, kiedy to zabraknie nam wody pitnej należy dodać do 1 litra wody z jeziora czy rzeki 1 łyżeczkę perhydrolu i gotować przez 5 minut. Zabija taka dawka drobnoustroje zawarte w wodzie, a po za tym nie zmienia walorów smakowych.

 

4. Myślistwo

Perhydrol w myślistwie stosujemy do wybielania kości, czyszczenia poroży. Pamiętajmy jednak, by rozrabiać go do stężenia 10 procent.

 

5. Gospodarstwo domowe

Panie domu mogą doskonale czyścić tkaniny z plam krwi, rdzy, czy opornych do zlikwidowania po owocach. Tu, w przypadku tkanin stosuj stężenia od 3- 10 procent. Z kolei do czyszczenia dywanów używaj stężenia jak w myślistwie, czyli 10 procentowy roztwór.

 

6. Kosmetyczne

-Walka z cellulitem- najpierw przesmaruj miejsca z cellulitem perhydrolem 35, wmasuj, a następnie wykonaj masaż za pomocą szorstkiej rękawicy. Po wykonaniu masażu oczyść skórę ciepłą wodą. Doskonale pobudzisz taką skórę do „pracy” nad poprawą jędrności i gładkości.

 

-Walka z zaskórnikami- codziennie oczyszczaj miejsca z tą przypadłością roztworem 2 lub 3 % perhydrolu, po czym przemyj ciepłą wodą. Efekty takiej kuracji dostrzeżesz naprawdę szybko.

 

-Walka ze zmarszczkami- taką skórę należy dobrze dotlenić i pobudzić ją do życia. Jak respirator podziała tu przecieranie miejsc ze zmarszczkami 3% roztworem perhydrolu przynajmniej raz dziennie.

 

-Kąpiele oczyszczające, na przykład po wzmożonym wysiłku fizycznym, czy co jakiś czas oczyszczająco z toksyn zgromadzonych na naskórku. Należy do wanny wlać sporządzony 3 procentowy roztwór perhydrolu i kąpać się przez około 35 minut, po czym jeszcze raz oczyścić się ciepłą wodą.

 

-Sauna parowa z dodatkiem perhydrolu doskonale oczyszcza i działa skuteczniej niż zwykła sauna. Coraz popularniejsza staje się w Stanach Zjednoczonych i Anglii.

 

6. Budownictwo

Stosuje się do otrzymywania niektórych barwników. Stosują także budowlańcy do czyszczenia elewacji. Stosuje się go tak, aby nasączyć miejsca tłuste i rdzawe roztworem perhydrolu. Jest to dobry i tani środek czyszczący.

 

7. Pralnie chemiczne

Stosują do odplamiania, jednak nie powinno się go używać do wełny, bawełny i lnu, gdyż niszczy ich strukturę. Dobrze perhydrol czyści plamy z marmolady, dżemu oraz po tytoniu. Plamy z krwi, które już jakiś czas były na tkaninie należy usuwać tamponem namoczonym w wodzie utlenionej. Plamy po urynie należy posypać solą, a gdy to nie da efektów należy przemyć tkaninę rozcieńczonym perhydrolem, a następnie uprać ja zwykle. Plamy ze świeżej pleśni usuwamy przez pocieranie wacikiem nasączonym w rozcieńczonym perhydrolem.

 

ostrzeżenia

Jak już wiadomo że perhydrol jest to substancja żrąca dlatego więc ważne jest zachowanie ostrożności i należy unikać kontaktu z oczami oraz używać rękawic ochronnych.

 

Wszystkie powyżej przedstawione porady wykorzystania perhydrolu pochodzą od osób które stosowały perhydrol w na różne sposoby - każdy więc powinien sprawdzić swoje oddziaływanie na perhydrol.

 

informacje

Perhydrol sklep, perhydrol forum, perhydrol karta charakterystyki, perhydrol cena, perhydrol gdzie kupić, gdzie kupić perhydrol ??

 

Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL Tel. 791-464-844 sprzedaż perhydrolu sklep fryzjerski www.uradka.pl

 

Perhydrol sprzedaje sklep fryzjerski Lookwell w Gnieźnie ul. Zielony Rynek 4 Tel. 61 425-98-77.

 

Perhydrol kupisz u nas Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL Września ul. Fabryczna 22 Tel. 530-440-649.

 

Perhydrol kupisz również w Gnieźnie ul. Powstańców Wlkp. 39a Tel. 605-127-723.

 

Perhydrol również możemy dostarczyć w dowolne miejsce w Polsce sprzedaż od jednej sztuki dla każdego.

Czytaj dalej

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml   Opis produktu: Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza, kremowa pianka...
Wybierz wersję
Cień

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml

PRODUCENT: z.one

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml   Jak działa Szampon Integrity Papaya?  Papaya jest linią Milk_Shake, która mocno...
Dodaj do koszyka: Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml
Cień

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml   Opis produktu: Odżywka w sprayu bez spłukiwania o przyjemnym...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml
Cień

LEO Andra perhydrol 35% nadlenek wodoru woda utleniona 1000ml

PRODUCENT: Leo

OPIS PRODUKTU: PERHYDROL 35% w płynie. POJEMNOŚĆ 1000ML produkt głównie stosowany w salonach fryzjerskich, ale także w budownictwie, myśliwstwie, przemyśle...
Towar niedostępny
Cień

Perhydrol nadtlenek wodoru 30% woda utleniona 5000ml

PRODUCENT: LookWell

OPIS PRODUKTU: Perhydrol jest to 30% wodny roztwór nadtlenku wodoru H 2 O 2 . Perhydrol używany jest jako środek odkażający, wybielacz,  środek rozjaśniający włosy...
Towar niedostępny
Cień

Cień