Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna Szczotki do włosów
Sortuj:

Szczotki do włosów

Szczotka do włosów - Lśniące i piękne włosy to zasługa nie tylko genów, ale też właściwej pielęgnacji. A ta zależy nie tylko od kosmetyków do włosów, ale i od starannie dobranej szczotki do włosów! W kosmetyczce każdej kobiety, nie brakuje różnego rodzaju szamponów, odżywek, balsamów oraz innych środków pielęgnujących i utrwalających fryzurę. Większość kobiet spędza dużo czasu na wyborze tego „naj” kosmetyku. Ale czy tak samo zastanawiamy się nad wyborem szczotki lub grzebienia? Jest to niezbędne akcesorium do pielęgnacji włosów. Istnieje wiele typów grzebieni i szczotek do włosów. Przy wyborze dobrej szczotki do włosów należy wziąć pod uwagę i rodzaj materiału, z którego jest wykonana oraz długość i typ włosów.

 

Dlaczego warto czesać włosy? Czesanie włosów, szczególnie półdługich i długich, to czynność, którą najlepiej wykonywać kilka razy dziennie. Jedynie w przypadku włosów przetłuszczających się lub kręconych można to ograniczyć do niezbędnego minimum. Czesanie masuje skórę głowy – zwiększa jej ukrwienie, usuwa z włosów nagromadzony kurz, brud i nadmiar sebum. Zapobiega też nadmiernemu splątaniu się włosów. Włosy najlepiej przeczesać przed umyciem - żeby ograniczyć ich plątanie w trakcie, przed snem, ale również w ciągu dnia, jeśli nosimy je rozpuszczone.

 

Czesanie włosów - Techniki czesania możemy podzielić na dwie grupy- czesanie na sucho i czesanie na mokro. Czesanie na sucho- możemy wykonać za pomocą dłoni i grzebienia, lub dłoni i szczotki, lub szczotki i grzebienia, lub dwóch szczotek, lub narzędzi. Czesanie na mokro możemy wykonać za pomocą szczotki i grzebienia, lub aparatu do suszenia z nasadką (najczęściej grzebykową lub ukierunkowującą strumień powietrza), albo też za pomocą palcy.

 

Jak prawidłowo czesać włosy? Największe kontrowersje budzi czesanie włosów po umyciu. Czesanie wilgotnych włosów – jeśli jest zbyt gwałtowne lub przy użyciu nieodpowiedniej szczotki do włosów - może bardzo uszkodzić delikatną strukturę włosa – jednak wystarczy zastosować odpowiednią odżywkę bez spłukiwania lub specjalny spray po myciu ułatwiający rozczesywanie i włosy będą zdecydowanie mniej splątane i bardziej śliskie. Świetnym rozwiązaniem są też grzebienie z szerokimi zębami, które nie szarpią włosów lub szczotki Tangle Teezer, które doskonale sprawdzają się na wilgotnych włosach. Ważne jest też, żeby czesać włosy delikatnie, nie ciągnąć i nie czesać całej powierzchni jednocześnie, tylko pasmo po paśmie, zaczynając od końcówek, a dopiero na końcu przeczesywać całość.  Oczyszczone i dobrze wysuszone włosy należy ująć lewą ręką od strony potylicy i przeciągnąć na całej długości przez szczotkę do rozczesywania. Zwracaj przy tym uwagę na prawidłowe układanie się pasma. Następnie ujmij prawą dłonią wyczesane włosy najbliżej skóry głowy i powtórz wyczesanie włosów. Wyczesuj włosy spokojnie, gdyż gwałtowne czesanie może powodować uszkodzenia łuski włosów.  Kierunek czesania- zawsze z góry na dół. Przy czym pamiętaj by rozczesywanie zaczynać od końcówek i przechodząc przez kolejne warstwy kierując się ku nasadzie włosów. 

 

Jak często powinnam szczotkować włosy? Rozczesywanie, czy uporządkowywanie włosów powinnaś wykonywać tak często, jak jest to potrzebne, czasem nawet kilka razy w ciągu dnia. Na pewno zawsze rano, po przebudzeniu oraz wieczorem , przed położeniem się do łóżka.Jednak dla włosów przetłuszczających się nie zalecamy zbyt częstego czesania włosów, a także wybieranie szczotek z miękkiego włosia, by zbytnio nie pobudzać gruczołów łojotokowych do pracy.

 

Jak szczotkować włosy suche? Czesz włosy delikatnie, równie delikatną szczotką z naturalnego włosia, bądź też z dobrej jakości, miękkiego plastiku.

 

Jak szczotkować włosy tłuste? Włosy tłuste czesz tylko w razie potrzeby i to niezbyt często.

 

Jak szczotkować włosy dziecka? Używaj do rozczesywania tylko takich szczotek, które będą czesać delikatnie, nie będą szarpać i ciągnąć za końce i plątać włosy. Taką szczotką jest szczotka Tangle oraz szczotki z naturalnego włosia.

 

Jak szczotkować włosy przedłużane, zagęszczane? Włosy takie zawsze czesz po dokładnym osuszeniu. Nie szarp i nie ciągnij włosów.

 

Jak rozczesywać włosy na główce fryzjerskiej? Zalecamy stosowanie przed rozczesywaniem środków ułatwiających rozczesywanie, np. nawilżające odżywki dwufazowe. Nie należy ciągnąć włosów czy szarpać włosów.

 

Po co w ogóle czeszemy włosy? Szczotkowanie i wyczesywanie włosów należy do zabiegów pielęgnacyjnych. Podstawowym zadaniem pielęgnacyjnym jest utrzymywanie włosów i skóry głowy we wzorcowej czystości, ponieważ znajdujące się we włosach cząsteczki brudu i tłuszczu, a także łupież stanowią siedlisko niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych. Nienaganny stan higieniczny włosów pomaga w utrzymaniu zdrowego i naturalnego wyglądu. Troska o te wartości powinna być pierwszoplanowym zadaniem usług fryzjerskich.Czesanie powoduje, ze nie tylko oczyszczamy skórę głowy z zanieczyszczeń, ale także natłuszczamy włosy naturalnymi substancjami tłuszczowymi z meszków włosowych. Podczas szczotkowania wykonujemy także masaż skóry głowy, co pobudza krążenie, a przez to bardziej dotleniamy meszki włosowe i ich cebulki.Zabieg pielęgnacyjny powinien być wykonywany w taki sposób, by nie powodował jakichkolwiek uszkodzeń skóry głowy i włosów. Efekty zabiegów pielęgnacyjnych często pojawiają się po dłuższym czasie. Zabieg pielęgnacyjny nie przywróci włosom uszkodzonym ich pierwotnego stanu, ale pozwoli częściowo odtworzyć ich naturalny wygląd zewnętrzny.

 

Czym się kierować przy wyborze szczotki do włosów? Hmm… niektórzy pewnie pomyślą szczotka to szczotka ..ale trzeba zwrócić uwagę na to, że odpowiednio dobrana szczotka potrafi zdziałać niemal, że cuda na naszej głowie . Natomiast źle dobrana szczotka do włosów może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. A jak wiadomo czesanie włosów odpowiednią szczotką można również zaliczyć do zabiegów pielęgnacyjnych. Przy wyborze szczotki do włosów musimy zwrócić uwagę na swoje włosy min. jaka jest ich długość, czy się łamią, wypadają, czy mają tendencje  do plątania się, musimy przede wszystkim przeanalizować ogólną kondycję włosa i najważniejsze …to efekt jaki chcemy uzyskać po użyciu owej szczotki.

 

Tak jak już wcześniej jest wspomniane tzw. „cuda” tzn.., że kosmyki naszych włosów odzyskują blask. W przypadku cienkich włosów odbijają od nasady i zachowują zdrowy piękny wygląd. Najwięcej pozytywnych opinii zbierają produkty drewniane – zarówno szczotki do włosów i grzebienie, jak i szczotki z naturalnym włosiem, których regularne używanie zwiększa połysk i blask włosów, ponieważ świetnie zamykają łuski włosa. Warto też zwrócić uwagę na możliwość czyszczenia szczotki lub grzebienia – co jakiś czas należy usunąć zebrane włosy i brud ze szczotki myjąc ją dokładnie zwykłym szamponem, a następnie osuszając ręcznikiem lub suszarką.

 

Na rynku i w profesjonalnych sklepach fryzjerskich wyróżniane są szczotki do włosów z naturalnego włosia z dzika. Są to najlepsze szczotki, ze względu na to, że podstawą budowy tej szczotki jest keratyna, która podczas czesania naszych włosów zapobiega uszkodzeniom mechanicznym tzn. nie niszczy włosów. Rozczesywanie włosów taką szczotką sprawi, że skóra głowy nie będzie podrażniona, włosy idealnie bez „szarpania” będą się rozczesywać i nie będą się elektryzować. Również musimy pamiętać o tym, aby w swoim salonie fryzjerskim czy też w kosmetyczce posiadać kilka rodzaj szczotek, o różnej objętości i formie. Ze względu na to, aby ułożyć fryzurę mega wystylizowana taką np. jak kok na wesele czy studniówkę , ale również taką do szkoły.

 

Kształt oraz przeznaczenie szczotek do włosów

OKRĄGŁA SZCZOTKA DO WŁOSÓW – jest to szczotka do modelowania cienkich, oklapniętych włosów  przy użyciu suszarki. Idealnie również sprawdza się również w przypadku krótkich włosów, ale tu musimy pamiętać o najmniejszej objętości szczotki, czym dłuższe włosy tym większa objętość szczotki, przyniesie największy efekt. Mogą służyć do prostowania podczas suszenia, tworzenia loków, fal, podwijania końcówek oraz nadawania objętości. Nadają włosom blasku. Dla włosów cienkich i delikatnych lepiej wybrać szczotkę z miękkim, szeroko rozstawionym włosiem. Mają wiele średnic, więc te mniejsze posłużą do układania krótszych włosów. Wśród tych szczotek wyróżnić można również szczotki metalowe lub termiczne. Podczas suszenia metal nagrzewa się, dzięki czemu włosy szybciej schną i łatwiej się modelują.

 

PŁASKA PODWÓJNA SZCZOTKA DO WŁOSÓW -   jest to hit dla osób które nie mogą używać prostownicy, szczególnie polecana dla włosów o słabej strukturze lub dla włosów delikatnych kręconych. Szczotka ta pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu prostych włosów.

 

SZCZOTKA DO WŁOSÓW Z NATURALNEGO WŁOSIA - tak jak już wcześniej było wspomniane idealna szczotka do włosów długich, ponieważ idealnie  rozczesuje włosy, zapobiega ich niszczeniu i nie powoduje „kołtunów’’ i plątania się włosów. Używane przez posiadaczki długich włosów wygładzają i nadają połysku. Nie mają wielu zastosowań. Plusem jest to, że zapobiegają elektryzowaniu.

 

SZCZOTKO - SUSZARKI to dwa w jednym. Mają okrągły, walcowaty kształt, a przez otworki rozsiane po całej powierzchni płynie ciepłe powietrze. Doskonale nadają się do stylizacji zarówno cienkich i delikatnych włosów, jak i tych gęstych, niepodatnych na kręcenie tradycyjną szczotką. Umożliwią również prostowanie kosmyków na całej długości. Polecana do włosów cienkich i delikatnych jak i do gęstych nie podatnych na kręcenie tradycyjną szczotka.

 

Czesanie włosów to czynność bardzo ważna dla zdrowia włosów. Należy poświecić jej 2 minuty dziennie, jedną rano i jedną wieczorem, przed pójściem spać. Najlepiej robić to głową do dołu, czesać swoje włosy zaczynając od karku i idąc w górę, aż do czoła. I tak z każdej strony, z obu stron Twojej naturalnej linii.

 

UWAGA! Pamiętaj, aby przynajmniej raz w tygodniu oczyścić swoją szczotkę do włosów z pozostałości masek, szamponów i różnych zanieczyszczeń. W tym przypadku wystarczy tylko przepłukać szczotkę ciepłą wodę, lub można użyć szamponu oczyszczającego. Pamiętaj tylko, że drewnianej oprawki szczotki nie należy moczyć, więc jeśli chcesz tego uniknąć, zanurz w wodzie jedynie jej szczecinę. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, sięgnij po szczotkę z miękkim włosiem albo z drucikami zakończonymi plastikowymi kuleczkami.

 

W salonie fryzjerskim szczotkę do włosów należy czyścić i dezynfekować po każdym kliencie to bardzo ważny element w pracy każdego fryzjera.

 

Rozczesując mokre włosy, zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami i nigdy, przenigdy, nie sięgaj po szczotkę, ponieważ wilgoć rozpulchnia ochronne łuski keratynowe i uszkadza fakturę wilgotnych włosów, przez co stają się one podatniejsze na uszkodzenia. 

 

Narzędzia do czesania włosów. Grzebienie i szczotki są nie tylko narzędziami do pracy fryzjera, są artykułem proponowanym do odsprzedaży. Klienci często wybierają fryzjera świadomie oczekując od niego fachowej porady i pewnej konsultacji. Podstawą do fachowo wykonanej fryzury są nie tylko umiejętności, ale i odpowiednie narzędzia. Fryzjer, aby używać ich prawidłowo musi znać sposoby ich funkcjonowania. Znajomość materiałów umożliwia, więc fachową pielęgnację i konserwację wartościowych narzędzi. Zły materiał, czy złe wykonanie narzędzi może spowodować uszkodzenia włosów, których niestety nie da się łatwo ich naprawić.  Źle dobrana szczotka do rozczesywania włosów może spowodować uszkodzenia struktury na ich powierzchni.

 

Szczotki- jak się je produkuje? Szczotka zazwyczaj zbudowana jest z korpusu i tworzywa do niego wprowadzanego. Korpus zazwyczaj wykonany jest z drewna lub z tworzywa sztucznego. Materiał wprowadzany do korpusu może być szczecina zwierząt (włosie końskie, świńskie, z dzika), a także włókna sztuczne, rzadziej metalowe. Szczotki druciane umieszcza się w korpusie gumowym. Aby wykluczyć uszkodzenia włosów i skóry przez tworzywa sztuczne lub druciane umieszcza się na ich końcach plastikowe kuleczki.

 

Zalety dobrej szczotki do włosów.

Dobra szczotka do rozczesywania powinna

-chronić włosy

-być łatwa w utrzymaniu w czystości

-być łatwa przy pielęgnacji

-być odpowiednia do swojego przeznaczenia.

 

Jak pielęgnować szczotkę do włosów? Szczotki, tak jak inne narzędzia pracy, powinny być nienagannie czyste. Dokładne, higieniczne czyszczenie nie powinno fryzjerowi sprawiać kłopotu, gdyż na rynku jest wiele dostępnych narzędzi i preparatów przeznaczonych do tego właśnie celu. Po gruntownym wyczyszczeniu szczotki z włosów, a następnie po umyciu należy je dokładnie wypłukać w ciepłej wodzie i suszyć w pozycji: szczecina do dołu.

 

Jak wygląda szczotka do rozczesywania włosów? Dawniej spotykaliśmy szczotki do rozczesywania albo długie i szerokie, albo też wąskie i długie. Wszystkie natomiast były płaskie. Te wąskie wykorzystujemy do wyczesywania pasm dłuższych włosów podczas upinania koków, gdyż idealnie wygładzają pasma. Te szerokie i płaskie służą do wyczesywania i do wygładzania włosów długich.

 

Materiały wykorzystywane do zbudowania szczotki:

Drewno- jest obojętne dla włosów, jednak nie jest odporny na działanie środków dezynfekcyjnych.

Plastik gorszej jakości- najmniej odpowiedni wybór, gdyż pomimo pozornej gładkości powierzchni mają sporo zrogowaceń struktury, co powoduje nieodwracalne uszkodzenia mechaniczne.

Ceramika- zapewnia równomierne, i skuteczne efekty modelowania włosów, ponieważ ceramika nagrzewa się dość szybko i bardzo równomiernie na całej swej długości.

Włosie z tworzywa sztucznego, zazwyczaj antystatyczne- stworzone do rozczesywania włosów bez ich szarpania i ciągnięcia. Nie plącze włosów.

Silikon- materiał nowoczesny, nie powoduje elektryzowania się włosów. Materiał prawie idealny- nie uszkadza się na swojej strukturze i jest przez to trwały.

Naturalne włosie-

-  z dzika, bardzo twarda, do szczotek do modelowania, bardzo często jonizowana przeciwdziała elektryzowaniu się włosów, polecany do włosów gęstych i kręconych oraz do cienkich.

-  Ze świni, średnio twarda, używana do szczotek płaskich, przeznaczona do szczotkowania i wygładzania włosów, a także do masażu skóry głowy.

Guma- przy rękojeści umożliwia stabilne trzymanie szczotki podczas pracy, nie wyślizguje się z dłoni.

 

Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL uradka.pl

Czytaj dalej

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza pianka z kolorowym pigmentem 100ml   Opis produktu: Milk_Shake Colour Whipped Cream odżywcza, kremowa pianka...
Wybierz wersję
Cień

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml

PRODUCENT: z.one

Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml   Jak działa Szampon Integrity Papaya?  Papaya jest linią Milk_Shake, która mocno...
Dodaj do koszyka: Z.one milk_shake moisture plus szampon intensywnie nawilżający Papaya 300ml
Cień

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml

PRODUCENT: z.one

Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml   Opis produktu: Odżywka w sprayu bez spłukiwania o przyjemnym...
Dodaj do koszyka: Z.one Milk Shake Leave in conditioner Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów 350ml
Cień

Fox Professional Care Nylon&Boar mini black szczotka do rozczesywania włosów

PRODUCENT: Fox

Fox Professional Care Nylon&Boar mini black szczotka do rozczesywania włosów   Opis produktu:  Szczotka fryzjerska wykonana z włókien...
Dodaj do koszyka: Fox Professional Care Nylon&Boar mini black szczotka do rozczesywania włosów
Cień

FOX Deluxe Mint szczotka do rozczesywania włosów

PRODUCENT: Fox

FOX Deluxe Mint szczotka do rozczesywania włosów   Opis produktu:  Szczotka od rozczesywania włosów Fox Deluxe stworzona z nylonowych włókien...
Dodaj do koszyka: FOX Deluxe Mint szczotka do rozczesywania włosów
Cień

Fox Expert Nylon&boar szczotka 15mm

PRODUCENT: Fox

Fox Expert Nylon&boar szczotka  15mm     Opis produktu :  Fox szczotka do modelowania stworzona z włókna nylonowego połączona z naturalnym...
Dodaj do koszyka: Fox Expert Nylon&boar szczotka 15mm
Cień

Fox Expert Nylon&boar szczotka 25mm

PRODUCENT: Fox

Fox Expert Nylon&boar szczotka  25mm     Opis produktu :  Fox szczotka do modelowania stworzona z włókna nylonowego połączona z naturalnym...
Dodaj do koszyka: Fox Expert Nylon&boar szczotka 25mm
Cień

Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL T45 szczotka do modelowania

PRODUCENT: Olivia Garden

Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL szczotka do modelowania   Opis Produktu: Szczotka Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL charakteryzuje się super długim korpusem, dzięki...
Dodaj do koszyka: Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL T45 szczotka do modelowania
Cień

Olivia Garden Creamic Ion Speed XL T35 szczotka do modelowania

PRODUCENT: Olivia Garden

Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL szczotka do modelowania   Opis Produktu: Szczotka Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL charakteryzuje się super długim korpusem, dzięki...
Dodaj do koszyka: Olivia Garden Creamic Ion Speed XL T35 szczotka do modelowania
Cień

Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL T25 szczotka do modelowanie

PRODUCENT: Olivia Garden

Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL szczotka do modelowania   Opis Produktu: Szczotka Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL charakteryzuje się super długim korpusem, dzięki...
Dodaj do koszyka: Olivia Garden Ceramic Ion Speed XL T25 szczotka do modelowanie
Cień

BOCCA Szczotka do włosów wąska z lusterkiemi B1004

PRODUCENT: Bocca

BOCCA Szczotka do włosów wąska z lusterkiemi B1004   Opis produktu: Szczotka do włosów wąska BOCCA przeznaczona do włosów...
Dodaj do koszyka: BOCCA Szczotka do włosów wąska z lusterkiemi B1004
Cień

FOX Deluxe Copper szczotka do rozczesywania włosów

PRODUCENT: Fox

FOX Deluxe Copper szczotka do rozczesywania włosów   Opis produktu:  Szczotka od rozczesywania włosów Fox Deluxe stworzona z nylonowych włókien...
Dodaj do koszyka: FOX Deluxe Copper szczotka do rozczesywania włosów
Cień

Jaguar Q3 szczotka do włosów 30mm

PRODUCENT: Jaguar

Jaguar Q3 szczotka do włosów 30mm       Szczotka Jaguar Q1 wyróżnia się precyzyjnym wykonaniem, co zapewnia jej wysoką jakość i...
Dodaj do koszyka: Jaguar Q3 szczotka do włosów 30mm
Cień
2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cień