Lakier do włosów nie może być dobrany przypadkowo. Musisz mieć na względzie rodzaj włosów i ich kondycję.

Jak wybrać najlepszy lakier do włosów, aby później nie żałować decyzji? -Starannie wymodelowana fryzura, fale loki koki czy fantazyjne upięcia wymagają odpowiedniego utrwalenia. Wilgoć, podmuchy wiatru, czy noszenie czapki może zdeformować kształt naszych włosów. Odpowiednio dobrany lakier do włosów pozwoli dłużej cieszyć się ulubioną fryzurą.

 

Lakier do włosów –  jest to kosmetyk służący do stylizacji włosów, nie zależnie czy to włosy krótkie, czy to włosy krótkie czy długie, a także nie zależnie czy to kobieta czy mężczyzna. Lakiery do włosów dostępne w chwili obecnej na rynku, posiadają tak wiele różnych właściwości, że mogą być odpowiednio dobrane do każdego typu włosa.

 

Lakiery do włosów w dzisiejszych czasach, które są dostępne na naszym rynku, sprawiają, że nasze włosy są nie tylko dobrze utrwalone ale także mają działanie odżywiające włosy oraz nawilżenie ich, a co za tym idzie włosy nie są przesuszone, nie łamią się i nie kruszą. Najbardziej konkretnymi kosmetykami, są kosmetyki fryzjerskie, mamy wtedy 100% pewność, że płacimy za jakość kosmetyku, a nie za jego reklamę. Lakiery do włosów dostępne na naszym rynku dzielą się na lakiery mokre i lakiery suche. Lakier suchy to lakier, który po spryskaniu włosów nie klei się i praktycznie jest nie wyczuwalny tzn. włosy nie są wilgotne po nim. Taki rodzaj lakieru nadaje się do utrwalenia suchych włosów. Natomiast lakier mokry stosowany jest , można powiedzieć na włosy „surowe” tzn. mokre lub wilgotne i dopiero potem modeluje się je. Przy zastosowaniu lakieru mokrego efekt może utrzymać się o wiele dłużej.

 

Lakiery do włosów dzielą się na takie ze średnią mocą utrwalenia oraz takie bardzo mocne. Lakiery dzielą się także na takie do włosów farbowanych , z filtrami UV lub do włosów kręconych, podkręcają tym samym sam skręt włosa oraz wiele innych,  w tym też takie lakiery, które nie posiadają zapachu tzw. lakiery bezzapachowe oraz takie lakiery, które chronią włosy przed działaniem wilgoci.

 

Lakier powinniśmy dobierać w zależności od tego jaki typ fryzury chcemy uzyskać, jeżeli zależy nam na naturalnym wyglądzie i delikatnym utrwaleniu włosów, czyli można powiedzieć tak do dziennego zastosowania możemy wybrać lakiery średnio utrwalające.  Jeżeli natomiast to ma być fryzura, która utrzyma nam się cały dzień lub noc lub chcemy stworzyć bardzo kreatywną fryzurę na przykład irokeza, wtedy musimy użyć już mocnego lakieru do włosów. Lakiery do włosów posiadają w swym składzie wiele substancji, które odżywiają włosy, nabłyszczają, chronią kolor przed wypłowieniem tzn. posiadają filtry UV. Najnowsze aczkolwiek profesjonalne lakiery do włosów nie powodują sklejania się włosów, nawet jeżeli użyjemy lakieru bardzo mocnego.

 

Lakier do włosów  zwiększa objętość  od samej nasady włosów, żeby uzyskać ten efekt należy spryskać wilgotne włosy lakierem u samej nasady przy opuszczonej głowie następnie trochę podsuszyć i wymodelować. Jeżeli zastosujemy lakier w niewielkiej ilości na włosy zapobiegnie to tym samym przetłuszczaniu się włosów. Tak więc lakier do włosów jest kosmetykiem, który służy do stylizacji włosów, ale także dzięki najnowszym ulepszeniom pomaga nam zadbać o kondycję włosa o to wszystko co jest potrzebne do tego by włosy wyglądały zdrowo oraz pięknie, przy czym też żeby odpowiednio mocno utrzymały naszą fryzurę w zależności od naszych potrzeb.

 

Lakiery do włosów popularna nazwa alkoholowego, wodno-alkoholowego lub rzadziej wodnego roztworu żywicy, używanego do utrwalenia fryzury, zawierają szereg różnych substancji chemicznych (rozpuszczalnych w wodzie albo w spirytusie) o rozmaitych funkcjach. Niektóre spraye zawierają poliwinylocetal pyrolidyny, który pomaga zmniejszać pochłanianie wody z atmosfery, inne zawierają plastyfikatory, które dodają włosom sprężystości, cetrymi, pomagają odżywić włosy i zmniejszają elektryzowanie, bądź też silikony, dodają włosom blasku.

 

Lakier do włosów może zawierać barwniki, perfumy, czasem też konserwanty. Po odparowaniu rozpuszczalnika żywica tworzy cienką warstwę na powierzchni włosa oraz łączy skrzyżowane włosy, co pozwala na modelowanie i utrwalenie fryzury. W zależności od rodzaju żywicy, jej zawartości i obecności innych dodatków uzyskuje się lakiery o różnym stopniu trwałości, sztywności i odporności na zmienne warunki atmosferyczne.


Lakiery do włosów dzielimy na dwie grupy:

  1. mokry lakier do włosów oraz suchy lakier do włosów. „Mokre” (modelujące) to takie, które stosujemy na wilgotne włosy. Nakładamy je podczas suszenia, a następnie modelujemy fryzurę. Działają podobnie jak pianka czy lotion, ale mocniej utrwalają kształt włosów.
  2. Do „suchych” zaliczamy tradycyjne lakiery nakładane na suche włosy. Ich zadaniem jest utrwalenie gotowej fryzury. Tu stopień utrwalenia fryzury lakierem fryzjerskim jest różny, waha się od delikatnego po bardzo sztywne, tzw. "głowa w kasku".


Używanie: Jak odpowiednio używać lakier do włosów?

Aby dobrze wykorzystać lakier w aerozolu i równo go rozprowadzić, trzymaj pojemnik pionowo około 30 cm od włosów:

W celu mocnego utrwalenia spryskaj już korzenie włosów, a dla lżejszego – przesuń dłonią przez włosy. Możesz zawsze spryskać ponownie.

Nie da się natomiast usunąć lakieru, jeśli zastosujesz go zbyt dużo.

 

Jak dobrać odpowiedni lakier do włosów?  Lakier powinien być dobrany w zależności od kondycji włosów i oczekiwań wobec kosmetyku. Który lakier będzie dobry dla ciebie? Napotykasz się, na ogromny wybór kosmetyków do stylizacji. Czy na pewno stosujesz odpowiedni lakier do włosów?

 

Włosy farbowane potrzebują lakieru, który zabezpieczy je przed utratą koloru, a matowe, nabłyszczającego. Jeśli masz włosy farbowane, zwróć uwagę na to, czy lakier zawiera składniki termoochronne i filtru UV. Dzięki temu zabezpieczysz włosy przed blaknięciem pod wpływem wysokiej temperatury. Lakiery do włosów można podzielić na modelujące i utrwalające. Te pierwsze to lakiery mokre. Z powodzeniem zastępują piankę i żel. Taki preparat powinniśmy nakładać na wilgotne włosy i w ciągu 10 minut je wymodelować. Niektóre mokre lakiery służą też do utrwalania ułożonej już fryzury. Wysychają już po kilku minutach. Są bardzo mocne i należy je stosować do wykończenia okazjonalnego uczesania np. ślubu.

 

Lakier mocny - zapewnia natychmiastowe utrwalenie, maksymalny blask i długotrwałość. Idealny preparat do wykończenia naturalnie wyglądającej fryzury, odpornej na wilgoć. Nie osiada na włosach i nie obciąża ich. Dzięki zawartości prowitaminy B5 posiada właściwości ochronne i wzmacniające, pozostawia włosy wyrazistymi i pełnymi życia. 

 

Lakier nabłyszczający – jest przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów. Mocno nabłyszcza i podkreśla wyrazistość włosów, delikatnie utrwala uczesanie. 

 

Jeśli mamy włosy farbowane polecamy lakiery średnio utrwalające i nabłyszczające. Ważne, żeby łatwo wyczesywały się z pasm i nie zostawiały białawego nalotu na fryzurze ani nie matowiły jej. Lekko nabłyszczające lakiery pomogą wydobyć refleksy, a fryzura będzie wyglądała świeżo. Specjalne lakiery do włosów farbowanych sprawą, że kolor stanie się intensywniejszy i bardziej promienisty. Do włosów kręconych, falowanych, puszących się i przesuszonych powinniśmy raczej wybierać lakier elastyczny, o lekkiej konsystencji, aby nie obciążał i nie obklejał struktury włosa. Panie mające słabość do koków i misternych upięć powinny brać pod uwagę objętość i utrwalenie w taki sposób, by uniknąć efektu "hełmu" na głowie włosów. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku suche i mocno utrwalające spraje. Praktyczna wskazówka:, Jeśli będą rozpylane podczas suszenia, dodadzą objętości fryzurze. 

 

Włosy cienkie i delikatne najlepiej zniosą suchy lakier do włosów lub elastyczny lakier do włosów o średnim stopniu utrwalenia. Zbyt mocny spray może sprawić, że włosy staną się łamliwe, szybko będą się przetłuszczały, a fryzura będzie oklapnięta. Jeżeli zależy nam na dodaniu objętości przy nasadzie należy używać lakieru u nasady włosów tuż przy skórze głowy. Najpierw suszymy głowę, po czym pochylamy w dół i spryskujemy lakierem seriami z niewielkiej odległości, tuż przy samej skórze. Dzięki temu włosy odbiją się od nasady i zyskamy efekt dodania naturalnej objętości. 

 

TROCHĘ FAKTÓW: Lakier do włosów ten pierwszy powstał w 1948 roku w USA w Stanie Ilinois.

 

Lakier do włosów,  Hurtownia Fryzjerska,  Sklep Fryzjerski, Suchy lakier do włosówwww.uradka.pl

Zamknij okno
Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami
Strona główna Lakier do włosów
Sortuj:

Lakier do włosów

Lakier do włosów nie może być dobrany przypadkowo. Musisz mieć na względzie rodzaj włosów i ich kondycję.

Jak wybrać najlepszy lakier do włosów, aby później nie żałować decyzji? -Starannie wymodelowana fryzura, fale loki koki czy fantazyjne upięcia wymagają odpowiedniego utrwalenia. Wilgoć, podmuchy wiatru, czy noszenie czapki może zdeformować kształt naszych włosów. Odpowiednio dobrany lakier do włosów pozwoli dłużej cieszyć się ulubioną fryzurą.

 

Lakier do włosów –  jest to kosmetyk służący do stylizacji włosów, nie zależnie czy to włosy krótkie, czy to włosy krótkie czy długie, a także nie zależnie czy to kobieta czy mężczyzna. Lakiery do włosów dostępne w chwili obecnej na rynku, posiadają tak wiele różnych właściwości, że mogą być odpowiednio dobrane do każdego typu włosa.

 

Lakiery do włosów w dzisiejszych czasach, które są dostępne na naszym rynku, sprawiają, że nasze włosy są nie tylko dobrze utrwalone ale także mają działanie odżywiające włosy oraz nawilżenie ich, a co za tym idzie włosy nie są przesuszone, nie łamią się i nie kruszą. Najbardziej konkretnymi kosmetykami, są kosmetyki fryzjerskie, mamy wtedy 100% pewność, że płacimy za jakość kosmetyku, a nie za jego reklamę. Lakiery do włosów dostępne na naszym rynku dzielą się na lakiery mokre i lakiery suche. Lakier suchy to lakier, który po spryskaniu włosów nie klei się i praktycznie jest nie wyczuwalny tzn. włosy nie są wilgotne po nim. Taki rodzaj lakieru nadaje się do utrwalenia suchych włosów. Natomiast lakier mokry stosowany jest , można powiedzieć na włosy „surowe” tzn. mokre lub wilgotne i dopiero potem modeluje się je. Przy zastosowaniu lakieru mokrego efekt może utrzymać się o wiele dłużej.

 

Lakiery do włosów dzielą się na takie ze średnią mocą utrwalenia oraz takie bardzo mocne. Lakiery dzielą się także na takie do włosów farbowanych , z filtrami UV lub do włosów kręconych, podkręcają tym samym sam skręt włosa oraz wiele innych,  w tym też takie lakiery, które nie posiadają zapachu tzw. lakiery bezzapachowe oraz takie lakiery, które chronią włosy przed działaniem wilgoci.

 

Lakier powinniśmy dobierać w zależności od tego jaki typ fryzury chcemy uzyskać, jeżeli zależy nam na naturalnym wyglądzie i delikatnym utrwaleniu włosów, czyli można powiedzieć tak do dziennego zastosowania możemy wybrać lakiery średnio utrwalające.  Jeżeli natomiast to ma być fryzura, która utrzyma nam się cały dzień lub noc lub chcemy stworzyć bardzo kreatywną fryzurę na przykład irokeza, wtedy musimy użyć już mocnego lakieru do włosów. Lakiery do włosów posiadają w swym składzie wiele substancji, które odżywiają włosy, nabłyszczają, chronią kolor przed wypłowieniem tzn. posiadają filtry UV. Najnowsze aczkolwiek profesjonalne lakiery do włosów nie powodują sklejania się włosów, nawet jeżeli użyjemy lakieru bardzo mocnego.

 

Lakier do włosów  zwiększa objętość  od samej nasady włosów, żeby uzyskać ten efekt należy spryskać wilgotne włosy lakierem u samej nasady przy opuszczonej głowie następnie trochę podsuszyć i wymodelować. Jeżeli zastosujemy lakier w niewielkiej ilości na włosy zapobiegnie to tym samym przetłuszczaniu się włosów. Tak więc lakier do włosów jest kosmetykiem, który służy do stylizacji włosów, ale także dzięki najnowszym ulepszeniom pomaga nam zadbać o kondycję włosa o to wszystko co jest potrzebne do tego by włosy wyglądały zdrowo oraz pięknie, przy czym też żeby odpowiednio mocno utrzymały naszą fryzurę w zależności od naszych potrzeb.

 

Lakiery do włosów popularna nazwa alkoholowego, wodno-alkoholowego lub rzadziej wodnego roztworu żywicy, używanego do utrwalenia fryzury, zawierają szereg różnych substancji chemicznych (rozpuszczalnych w wodzie albo w spirytusie) o rozmaitych funkcjach. Niektóre spraye zawierają poliwinylocetal pyrolidyny, który pomaga zmniejszać pochłanianie wody z atmosfery, inne zawierają plastyfikatory, które dodają włosom sprężystości, cetrymi, pomagają odżywić włosy i zmniejszają elektryzowanie, bądź też silikony, dodają włosom blasku.

 

Lakier do włosów może zawierać barwniki, perfumy, czasem też konserwanty. Po odparowaniu rozpuszczalnika żywica tworzy cienką warstwę na powierzchni włosa oraz łączy skrzyżowane włosy, co pozwala na modelowanie i utrwalenie fryzury. W zależności od rodzaju żywicy, jej zawartości i obecności innych dodatków uzyskuje się lakiery o różnym stopniu trwałości, sztywności i odporności na zmienne warunki atmosferyczne.


Lakiery do włosów dzielimy na dwie grupy:

  1. mokry lakier do włosów oraz suchy lakier do włosów. „Mokre” (modelujące) to takie, które stosujemy na wilgotne włosy. Nakładamy je podczas suszenia, a następnie modelujemy fryzurę. Działają podobnie jak pianka czy lotion, ale mocniej utrwalają kształt włosów.
  2. Do „suchych” zaliczamy tradycyjne lakiery nakładane na suche włosy. Ich zadaniem jest utrwalenie gotowej fryzury. Tu stopień utrwalenia fryzury lakierem fryzjerskim jest różny, waha się od delikatnego po bardzo sztywne, tzw. "głowa w kasku".


Używanie: Jak odpowiednio używać lakier do włosów?

Aby dobrze wykorzystać lakier w aerozolu i równo go rozprowadzić, trzymaj pojemnik pionowo około 30 cm od włosów:

  • jeśli przysuniesz bliżej, zmoczysz włosy i rozluźnisz fryzurę: włosy się posklejają i zawisną w strąkach,
  • z kolei pryskając ze zbyt dużej odległości, ominiesz włosy.

W celu mocnego utrwalenia spryskaj już korzenie włosów, a dla lżejszego – przesuń dłonią przez włosy. Możesz zawsze spryskać ponownie.

Nie da się natomiast usunąć lakieru, jeśli zastosujesz go zbyt dużo.

 

Jak dobrać odpowiedni lakier do włosów?  Lakier powinien być dobrany w zależności od kondycji włosów i oczekiwań wobec kosmetyku. Który lakier będzie dobry dla ciebie? Napotykasz się, na ogromny wybór kosmetyków do stylizacji. Czy na pewno stosujesz odpowiedni lakier do włosów?

 

Włosy farbowane potrzebują lakieru, który zabezpieczy je przed utratą koloru, a matowe, nabłyszczającego. Jeśli masz włosy farbowane, zwróć uwagę na to, czy lakier zawiera składniki termoochronne i filtru UV. Dzięki temu zabezpieczysz włosy przed blaknięciem pod wpływem wysokiej temperatury. Lakiery do włosów można podzielić na modelujące i utrwalające. Te pierwsze to lakiery mokre. Z powodzeniem zastępują piankę i żel. Taki preparat powinniśmy nakładać na wilgotne włosy i w ciągu 10 minut je wymodelować. Niektóre mokre lakiery służą też do utrwalania ułożonej już fryzury. Wysychają już po kilku minutach. Są bardzo mocne i należy je stosować do wykończenia okazjonalnego uczesania np. ślubu.

 

Lakier mocny - zapewnia natychmiastowe utrwalenie, maksymalny blask i długotrwałość. Idealny preparat do wykończenia naturalnie wyglądającej fryzury, odpornej na wilgoć. Nie osiada na włosach i nie obciąża ich. Dzięki zawartości prowitaminy B5 posiada właściwości ochronne i wzmacniające, pozostawia włosy wyrazistymi i pełnymi życia. 

 

Lakier nabłyszczający – jest przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów. Mocno nabłyszcza i podkreśla wyrazistość włosów, delikatnie utrwala uczesanie. 

 

Jeśli mamy włosy farbowane polecamy lakiery średnio utrwalające i nabłyszczające. Ważne, żeby łatwo wyczesywały się z pasm i nie zostawiały białawego nalotu na fryzurze ani nie matowiły jej. Lekko nabłyszczające lakiery pomogą wydobyć refleksy, a fryzura będzie wyglądała świeżo. Specjalne lakiery do włosów farbowanych sprawą, że kolor stanie się intensywniejszy i bardziej promienisty. Do włosów kręconych, falowanych, puszących się i przesuszonych powinniśmy raczej wybierać lakier elastyczny, o lekkiej konsystencji, aby nie obciążał i nie obklejał struktury włosa. Panie mające słabość do koków i misternych upięć powinny brać pod uwagę objętość i utrwalenie w taki sposób, by uniknąć efektu "hełmu" na głowie włosów. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku suche i mocno utrwalające spraje. Praktyczna wskazówka:, Jeśli będą rozpylane podczas suszenia, dodadzą objętości fryzurze. 

 

Włosy cienkie i delikatne najlepiej zniosą suchy lakier do włosów lub elastyczny lakier do włosów o średnim stopniu utrwalenia. Zbyt mocny spray może sprawić, że włosy staną się łamliwe, szybko będą się przetłuszczały, a fryzura będzie oklapnięta. Jeżeli zależy nam na dodaniu objętości przy nasadzie należy używać lakieru u nasady włosów tuż przy skórze głowy. Najpierw suszymy głowę, po czym pochylamy w dół i spryskujemy lakierem seriami z niewielkiej odległości, tuż przy samej skórze. Dzięki temu włosy odbiją się od nasady i zyskamy efekt dodania naturalnej objętości. 

 

TROCHĘ FAKTÓW: Lakier do włosów ten pierwszy powstał w 1948 roku w USA w Stanie Ilinois.

 

Lakier do włosów,  Hurtownia Fryzjerska,  Sklep Fryzjerski, Suchy lakier do włosówwww.uradka.pl

Czytaj dalej

Synteza lakier do włosów - lakier w szkle 120ml

PRODUCENT: Synteza

lakier do włosów, który łatwo wyczesuje się z fryzury. Jest to super mocny lakier do włosów o ekstra mocnym utrwaleniu nawet najbardziej...
Dodaj do koszyka: Synteza lakier do włosów - lakier w szkle 120ml
Cień

Tigi bed head hard head bardzo mocny lakier do włowów 385ml

 

TIGI BED HEAD HARD HEAD to silnie utrwalający lakier do włosów o zapachu cytrusów i jagód.     Kosmetyk nie tylko...
Dodaj do koszyka: Tigi bed head hard head bardzo mocny lakier do włowów 385ml
Cień

Tigi bed head masterpiece nabłyszczający lakier do włosów 340ml

 

Tigi bead head masterpiece nabłyszczający lakier do włosów 340ml     Lakier Tigi polecany jest dla osób, które chcą utrwalić...
Dodaj do koszyka: Tigi bed head masterpiece nabłyszczający lakier do włosów 340ml
Cień

Z.one Lifestyling flexible medium lakier do włosów 500ml

PRODUCENT: z.one

Milk_Shake Lifestyling Hairspray 500ml średnio mocny lakier do włosów dla uzyskania naturalnego i elastycznego utrwalenia. Nadaje włosom dobre podtrzymanie bez sklejania...
Dodaj do koszyka: Z.one Lifestyling flexible medium lakier do włosów 500ml
Cień

Lakier do włosów i ciała z brokatem 75ml

 

OPIS PRODUKTU:  Lakier koloryzujący przeznaczony do ozdabiania i utrwalania włosów oraz do zdobienia ciała. Idealny na studniówkę, Sylwestra, zabawę...
Wybierz wersję
Cień

Regenerujący lakier do włosów mocny 150ml

PRODUCENT: Synteza

fryzura pozostaje trwała, elastyczna oraz odżywiona. Lakier do włosów zawiera polimer żywicy, ktory nadaje elsatyczność, połysk i nie wysusza włosów. Lakier...
Dodaj do koszyka: Regenerujący lakier do włosów mocny 150ml
Cień

Lakier do włosów bez gazu odżywiający 150ml

PRODUCENT: Synteza

lakier do włosów zawiera kompleks witamin o działaniu wzmacniających trzon włosa z formułą odżywiającą. Włosy po zastosowaniu lakieru do włosów...
Dodaj do koszyka: Lakier do włosów bez gazu odżywiający 150ml
Cień

Lakier do włosów farbowanych atomizer 150ml

PRODUCENT: Synteza

Lakier do włosów o funkcji przedłużania świeżości koloru włosów farbowanych, nie powoduje ich płowienia oraz nadaje wspaniały połysk. Lakier...
Dodaj do koszyka: Lakier do włosów farbowanych atomizer 150ml
Cień

Z.one No Inhibition volumizer hairspray lakier na objętość 400ml

PRODUCENT: z.one

Zone No Ihibition lakier do włosów na objętość 400ml   opis produktu : Lakier do włosów o średnim utrwaleniu. Produkt nadaje włosom niesamowitą...
Dodaj do koszyka: Z.one No Inhibition volumizer hairspray lakier na objętość 400ml
Cień

Lakier do włosów z keratyną stapiz flow 3d! 750ml

PRODUCENT: Stapiz

Stapiz lakier do włosów Flow 3D 750ml   Jednym z najczęsciej stosowanych kosmetyków do stylizacji włosów są lakiery do włosów . Jaki...
Dodaj do koszyka: Lakier do włosów z keratyną stapiz flow 3d! 750ml
Cień
2 3 4 5 6 7 8 9
Cień