Szczotka do włosów - nie wiesz, którą szczotkę do włosów wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt?...

 

Z HISTORII Już od dawien dawna wiadomo było, że włosy są wizytówką każdego człowieka, dlatego nasze pra- pra- babcie zalecały bardzo dokładne wyczesywanie włosów, aby były odżywione, lśniące i budziły ogólny zachwyt.

 

Początki szczotki do czesania włosów były znane już w starożytności, choć zaczynali od grzebieni- w Egipcie, a także Persowie i Rzymianie. Natomiast w Chinach podkreślał wysoki status społeczny. Prawdziwe szczotki do włosów klasują się na czasy Cesarstwa Rzymskiego (można znależć wzmianki o cesażowej Poppei Sabinie). Szczotka służy do rozczesywania włosów, bądź też do ich modelowania lub do masażu skóry głowy.

 

Szczotka do włosów powinna rozczesywać włosy, a nie „szarpać” je. W  celu ułatwienia rozczesywania włosów można wspomóc rozczesywanie specjalnymi środkami, tj. spraye lub odżywki dwufazowe nawilżające, które można używać codziennie i nie obciążać struktury włosa. Można także używać olejków,  jednak one przetłuszczają włosy. Bardzo dobrym sposobem jest również rozczesywanie włosów grzebieniem z szeroko- rozstawionymi zębami podczas gdy jeszcze masz na włosach odżywkę, następnie spłucz letnią wodą, strumień kierując od góry ku dołowi. W taki sposób Twoje włosy będą miały fantastyczny połysk, a przy tym rozczesanie ich będzie łatwiejsze.

 

Szczotka do rozczesywania może być wykonana z włosia syntetycznego, włosia naturalnego, włosia łączonego (syntetyczny z naturalnym) a także z igiełkami syntetycznymi. Unikaj szczotek metalowych, te chyba najbardziej uszkadzają strukturę włosów.

 

Warto  poświęcić rozczesywaniu troszkę czasu codziennie, najlepiej rano, po przebudzeniu. Dokładne wyczesanie włosów, wykonanie mikro-masażu, pomaga w odżywieniu włosów, a także w rozprowadzeniu serum na całej długości, który odżywia i ochrania włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. przed zimnem, wiatrem.

 

PORADA Nie czesz swoich włosów, gdy są mokre, nawet naturalną szczotką, bo powoduje to niszczenie włosa. Dzieje się tak dlatego, że woda rozpulchnia łuski włosów i są one bardziej podatne na zniszczenia. Podobnie działa też suszarka, a dokładniej jej gorące powietrze (suszarka z jonizacją ogranicza te negatywne skutki do minimum). Najlepiej będzie jak woda wchłonięta zostanie przez ręcznik jednorazowy, a następnie włosy wyschną naturalnie.

 

Jeśli jesteś osobą o podwyższonym wydzielaniu sebum nie powinnaś unikać czy obawiać się częstego rozczesywania włosów, ponieważ szczotka powoduje nie tylko rozprowadzanie sebum, a także „zebranie” nadmiaru sebum, oraz  usunięcie nieczystości, brudu i kurzu. Jest to więc zabieg pielęgnacyjny.

 

Jeśli chcesz wykonać mikro-masaż szczotkując włosy to najlepsze efekty osiągniesz, gdy wyczeszesz włosy kierując szczotkę od potylicy ku czołu. W ten sposób uzyskasz najlepsze efekty dotleniające skórę głowy.
 

BUDOWA SZCZOTKI DO WŁOSÓW - Szczotka do włosów zbudowana jest z rączki, włosia przymocowanego do poduszki pneumatycznej bądź też do podstawy plastikowej lub drewnianej. Do pracy w salonie fryzjerskim polecamy szczotki które można łatwo dezynfekować. Dlatego też rezygnujemy ze szczotek drewnianych, które pod wpływem wody mogą „napęcznieć”, a następnie popękać. W tych pęknięciach mogą gromadzić się bakterie i inne wirusy. Szczotki fryzjerskie są różnej długości, czy grubości, tak by jak najlepiej, jak najdokładniej rozczesywały włosy.

 

JAKIE TWORZYWO WYBIERAMY DO ROZCZESYWANIA - Najlepsze są te z naturalnych włókien, gdyż te z plastiku mają mnóstwo mikroskopijnych nierówności (czasem jest to nawet widoczne  gołym okiem), które szarpią włos i niszczą jego strukturę-  w skrócie mówiąc- niszczą łuski włosów, czego efektem są napierzone włosy oraz kruche i rozdwojone końce. Do rozczesywania włosów wybieraj drewno, włos z dzika, bursztyn i inne podobne. Oprócz dbania o ich strukturę mają jeszcze jedną zaletę- zmniejszają elektryzowanie się włosów. Naturalne szczotki powodują, że Twój włos będzie wyglądał  zdrowo- będzie lśniący.

 

JAKIE TWORZYWO WYBIERAMY DO MODELOWANIA - Szczotki fryzjerskie z ceramiczną powłoką z metalowymi, bądź powlekanymi ceramiką pręcikami. Jeśli chcesz zadbać o kondycję włosów to wybieraj pełną ceramikę, ponieważ nie przypala ona końcówek włosów. Natomiast turmalinowy  obieg powietrza zapewniają otwory w szczotce. Powietrze rozchodzi się zatem równomiernie na całej długości i w jednakowo szybkim czasie suszy i modeluje kosmyki.

 

SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA - Może być przeznaczona do rozczesywania (płaskie), bądź też do modelowania (okrągłe) włosów. Najczęściej stosuj ją do włosów delikatnych, przedłużanych lub w celu masażu skóry głowy. Idealnie nadaje się do czesania włosów dziecięcych. Nie niszczą włosów, działają antystatycznie. Wybierajmy więc szczotki do rozczesywania z naturalnego włosia, ponieważ szczecina z dzika integruje się z włosem naturalnym, dlatego też nie niszczy mechanicznie keratynowych łusek naszych włosów.

 

WŁOSIE NATURALNE- ALE JAKA SZCZECINA? - Do rozczesywania włosów wybieraj najlepiej te z włosów dzika, bo ten jest na tyle twardy, by skutecznie rozczesywał włosy, natomiast włos koński, czy kozi jest zbyt delikatny.

 

ROZMIAR SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA- TRUDNY WYBÓR

SZCZOTKA MAŁA dla starszych dzieci i dla osób o lichych włoskach

SZCZOTKA ŚREDNIA dla pań o włosach do ramion i krótszych oraz dla panów

SZCZOTKA DUŻA do włosów średnich i długich

SZCZOTKA ŚREDNIA O RZADZIEJ ROZSTAWIONYCH WŁOSKACH do włosów gęstych

SZCZOTKA GĘSTA I MAŁA  z włosów dzika – dla mężczyzn

SZCZOTKA Z WŁOSA KOZY LUB BIAŁEJ SZCZECINY dla niemowląt

 

CZYSZCZENIE SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA - Należy przemywać je wacikiem nasączonym spirytusem, bądź też myć samą szczecinę (nie oprawkę) w letniej wodzie z dodatkiem mydła.

 

SZCZOTKI FRYZJERSKIE Z SYNTETYCZNYM WŁOSIEM - Mogą być okrągłe - do modelowania włosów, bądź płaskie- do rozczesywania lub do prostowania włosów. Są najczęściej używane w salonach fryzjerskich ze względu na możliwość ich nieustannego i dokładnego dezynfekowania.

 

SZCZOTKI OKRĄGŁE Z CERAMICZNYM WŁOSIEM - Najnowocześniejsze włoski wykonane z pręcików powlekanych ceramiką, które nie ma właściwości nagrzewających włosy a jedynie szczotkę, dzięki czemu doskonałe są przy stylizacji włosów na gorąco, ponieważ nie przypalają włosów i ich końcówek. Zazwyczaj jest do szczotka okrągła do modelowania. Fantastyczna do włosów osłabionych i cienkich, a także do włosów grubych, falowanych, ponieważ ceramika ma właściwości rozplątujące włosy. Zapewniają lepszą pielęgnacje włosów. Dodatkową atrakcją ceramicznych igiełek jest ich perforacja, co dodatkowo polepsza rozplątywanie włosków. Jest to prawdopodobnie najlepsza szczotka dla gęstych włosów, które na innym typie szczotek po prostu się wplątują.

 

Podczas suszenia włosów szczotką ceramiczną pręciki nagrzewają się, a następnie wytwarzają jony elektryczne, które wspomagają suszenie, a także zamykanie łuski włosa. Włos na swojej długości się wygładza, a także nabłyszcza. Polecamy więc te szczotki do włosów porowatych, zniszczonych. Dodatkowy atut to łatwość oczyszczania i dezynfekowania tego typu szczotek. Warto nadmienić tutaj słów kilka o rączce szczotek do modelowania. Musi mieć ergonomiczny kształt, a także pokrycie z kauczukowej, czy gumowej osłonki, która powoduje iż szczotka nie wysuwa nam się z rąk podczas stylizacji. Bardzo mile widziany jest także chowany w rączce szpikulec, który pomaga oddzielać poszczególne pasma włosów. Ergonomiczny kształt ułatwia nam modelowanie, a otwory w części suszącej przyśpieszają nam efekty pracy.

 

Jeśli chcesz używać szczotki do włosów zamiast prostownicy do włosów to wybierz tą o większej średnicy, aby za mocno nie podkręcać włosków w środek. Na początek spryskaj włosy sprayem termo-ochronnym i  podsusz włosy, a następnie  zacznij suszenie od dolnych partii (przy szyi), dziel sobie włosy na cienkie kosmyki (wówczas suszenie będzie szybsze i dokładniejsze), a resztę włosów podepnij klamrami fryzjerskimi aby nie opadały i nie przeszkadzały przy formowaniu fryzury. Gorące powietrze suszarki zawsze kieruj od nasady ku końcówkom, wówczas ochraniasz łuskę przed odchylaniem i łamaniem. Jeśli chcesz nadać fryzurze efekt push- up to przy suszeniu kieruj szczotkę w górę i jednocześnie cały czas okręcaj szczotkę, aby powietrze docierało wszędzie tak samo. Jeśli masz tendencję do kręcenia włosów możesz użyć pianki a także dłużej przytrzymywać strumień powietrza w celu silniejszego utrwalenia fryzury. Na sam koniec użyj zimnego strumienia w celu nabłyszczenia i zamknięcia łuski włosa.

 

SZCZOTKI PŁASKIE lub PÓŁOKRĄGŁE WENTYLOWANE - Idealne do osiągnięcia mega- prostych włosów w rekordowo  szybkim czasie. Doskonale wygładzają włosy i układają niesforne kosmyki tworząc nienagannie wyczesaną fryzurę. Dodatkowy atut to zwiększona przepuszczalność powietrza dzięki otworkom w podstawie. Jeśli chcesz, by Twoja fryzura nabrała większej objętości to możesz użyć tzn. KOKÓWKI. Jest to szczotka z naturalnego włosia, bardzo wąska i najczęściej zakończona szpikulcem. Służy ona do tapirowania i formowania fryzury właśnie do koka, banana czy innego upięcia.

 

SZCZOTKI DO WŁOSÓW PNEUMATYCZNE  OKRĄGŁE - Najpopularniejsze i najbardziej dostępne, nadają się do codziennego rozczesywania każdego typu włosów. Często ich ząbki wykonane są z plastiku, czy metalu zakończonego kuleczką masującą. Poduszka pneumatyczna służy do minimalizowania pociągnięć i szarpnięć włosów przy rozczesywaniu.

 

SZCZOTKI FRYZJERSKIE PŁASKIE DUŻE - Najlepsze do rozczesywania włosów długich, gęstych. Najważniejsza zaleta to chyba przeciwdziałanie elektryzowaniu się włosów i łatwość rozczesywania.

 

WAŻNA INFORMACJA -nPorządnie wykonana szczotka z dobrych materiałów musi niestety kosztować, dlatego jak chcesz zakupić profesjonalny sprzęt, który posłuży Ci na długo, to musisz liczyć się z większym kosztem zakupu. Szczotka za 10 zł nie jest wysokiej jakości!!!

 

SZCZOTECZKA DO CZYSZCZENIA SZCZOTEK I GRZEBIENI - Jeśli chcemy dbać o wygląd swoich włosów to korzystamy z usług fryzjera, stosujemy do pielęgnacji odpowiednie odżywki, szampony, fluidy i jedwabie na końcówki. Zaopatrujemy się w dobrą suszarkę do włosów, która jonizuje łuski włosa, a także inny sprzęt który dba o włosy podczas stylizacji.  Teraz niech każda z nas odpowie na pytanie, czy mamy odpowiednią szczotkę do swojego typu włosa?  Jeśli odpowiedź jest twierdząca to następne pytanie brzmi:

 

Czy dbasz odpowiednio o higienę szczotki? - Pewnie jakaś część z Was nie rozumie w ogóle dlaczego mam o dbać o higienę szczotki, czy nie wystarczy, że raz na jakiś czas usunę nadmiar nagromadzonych na szczotce włosów! Takie czyszczenie nie wystarcza, ponieważ szczotka zbiera kurz i brud oraz nadmiar sebum z naszych włosów. Jeśli tego się nie pozbędziemy z naszej szczotki, którą codziennie używamy to możemy doprowadzić do chorób skóry, czy po prostu swędzenia.

 

O czystość naszej szczotki do włosów zadba specjalna szczoteczka do czyszczenia. Po wyczesaniu szczotki należy chociażby raz w tygodniu zastosować dezynfekcję w postaci najprostszej, sprayu do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich. Jednak przed tym należy umyć włosie w roztworze wody z mydłem. Taki przeprowadzony zabieg na naszej szczotce pozwoli na pełne zadbanie o nasze włosy i skórę głowy. Przemyśl to sobie!

 

Sklep Fryzjerski LOOKWELL Gniezno ul. Zielony Rynek 4 Tel. 61 425-98-77

Zamknij okno
Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami

Fox Detangling szczotka do rozczesywania mokrych włosów bez szarpania

PRODUCENT: FoxDtangling. Profesjonalna szczotka do włosów, która idealnie rozczesuje poplątane włosy zarówno suche, jak i mokre. Utrzymuje włosy w równowadze, dodając im połysku. Posiada ergonomiczny kształt, co zapewnia wygodę w użytkowaniu, a wklęsły korpus dopasowany jest do kształtu głowy.

1 Fox Dtangling szczotka do włosów 

Jakie są zalety szczotki DTangling? Wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego dlatego jej struktura jest równa i nie szarpie, a przede wszystkim (co nie jest widoczne od razu) nie uszkadza struktury włosów. Można dosłownie stwierdzić, że „śliska” się po włosach. Wykonana jest z tworzywa, dlatego łatwo jest ją utrzymać w należytej czystości. Wystarczy, zatem oczyścić ją z włosów i zanieczyszczeń, a następnie umyć pod bieżącą, ciepłą wodą. Prawda, że nic trudnego! Cena jest adekwatna do jakości, dlatego nie obawiaj się wydać na nią taką sumę pieniędzy, którą normalnie byś nie wydała. Taka szczotka „zaprocentuje” Ci lśniącymi i zdrowymi włosami. Poza tym wystarczy też na długie lata. Lepiej wydać, zatem choćby 40 zł na kilka lat niż po 12 zł, co pół roku.

Szczotka De Tanger teezer ma dużą powierzchnię czeszącą, dlatego doskonała jest do każdego, nawet kręconego typu włosów. Szpilki szczotki dtangling są bardzo elastyczne, dlatego kiedy natrafią na jakiś supełek we włosach nie ciągną na siłę włosów. Tak by zrobiła szczotka drewniana, czy grzebień do rozczesywania. Plusem jest, zatem to, że nie robi supełków na włosach, a pozwala na ich faktyczne rozczesywanie. Taką szczotką możesz sama w domowym zaciszu wykonać masaż skóry głowy. Wystarczy, że będziesz delikatnie przeczesywać włosy. W tym czasie, dla wzmocnienia relaksu, zapal sobie świecę zapachową i przygaś światła w pomieszczeniu, po prostu odpręż się!

 Idealna dla osób z problemem wypadania włosów, gdyż nie urywa mniej wytrzymałych cebulek, a pozwala na ich „odżywienie” i dalszy wzrost. Ludzie z takim problemem na pewno zauważą znacznie mniejszą liczbę włosów na szczotce dtangling niż na zwykłej szczotce do rozczesywania, choć obie doskonale rozplączą włosy. Plusem tej szczotki jest na pewno nowoczesny desing. Kolory na pewno przykują uwagę nie jednej koleżanki. Walorem szczotki jest jej ergonomiczny kształt, który doskonale „układa się” w każdej dłoni. Można szczotką Tangle Teezer rozczesywać włosy na mokro lub na sucho. Ważne jest to, że odbędzie się to bez szkody dla włosów! Szczotkę tą polecamy do każdego typu włosów: cienkie i delikatne, zniszczone i kołtuniaste, przedłużane i zagęszczane, dziecięce, lokowane, czy też bardzo długie. Rosnąca liczba użytkowników bardzo często nazywa tą szczotkę Kosmetykiem wszech czasów! O czymś to na pewno musi świadczyć, nie tylko o modzie na tą szczotkę, przecież nie jest ją tak łatwo zakupić!

 Jak zrobić Spa regenerujące włosy? Jako ciekawostkę podam sposób na wykonanie domowego Spa do włosów. Wystarczy, że masz już nowoczesną szczotkę Dtangling i udasz się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego i zakupisz odpowiedni dla swoich włosów olejek. Następnie na umyte i osuszone włosy zaaplikujesz olej na całej długości i wykonasz masaż szczotką Tangler poprzez rozczesywanie od samego czubka głowy, aż po same końce. Następnie użyj suszarki- wysusz włosy, po czym dokładnie umyj włosy i ponownie wysusz i rozczesz. Sama zauważysz różnice w poprawie jakości swoich włosów.

Najlepsza szczotka do rozczesywania mokrych włosów, poplątanych, trudnych w ujarzmieniu. Dostępne trzy wersje kolorystyczne.

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie - możesz być pierwszy!

Twój komentarz

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Wypełnij powyższe pole
Wypełnij powyższe pole
Dodaj do koszyka: Fox Detangling szczotka do rozczesywania mokrych włosów bez szarpania
brutto (w tym 23% VAT)
Cień

Klienci, którzy kupowali ten towar interesowali się również:

Fox Expert Nylon&boar szczotka 25mm

PRODUCENT: Fox

Opis produktu :  Fox szczotka do modelowania stworzona z włókna nylonowego połączona z naturalnym włosiem dzika. Rozczesuje włosy i rwąc ich i nie...
Dodaj do koszyka: Fox Detangling szczotka do rozczesywania mokrych włosów bez szarpania
Cień

Wahl Szczotka Fade Brush

PRODUCENT: Wahl

Wahl Szczotka Fade Brush   Opis produktu: Szczotka Wahl posiadająca włosie z dzika i nylonowe , ułatwiająca rozczesywanie włosów...
Dodaj do koszyka: Fox Detangling szczotka do rozczesywania mokrych włosów bez szarpania
Cień