Lokówki do włosów - Loki były, są i zawsze będą w modzie. Dla osób, którym marzą się piękne loki czy fale wyprodukowano lokówki do włosów, lokówko-suszarki i karbownice. W czasach, gdzie rozwój technologiczny postępuje bardzo szybko, lokówka do włosów może nawet generować jony albo wytwarzać parę mając tym samym działanie lecznicze na włosy.

 

Jeszcze niedawno jeśli chciało się mieć kręcone włosy, szło sie do fryzjera na trwałą ondulację. Jak wiadomo, taki zabieg niszczy i wysusza włosy. Dlatego, po wprowadzeniu na rynek elektronicznych lokówek do włosów, miłośniczki kręconych włosów odetchnęły z ulgą. Wreszcie powstało urządzenie, za pomocą którego można szybko uzyskać wymarzone loki o różnych kształtach i różnej fakturze.

 

Mimo tego, wciąż nasuwa się pytanie: Jaka lokówka do włosów będzie odpowiednia i da nam wymagany efekt?

 

Przedstawiam krótki opis, jakie mamy rodzaje lokówek, aby każdemu łatwiej było wybrać idealną dla siebie.

 

Tradycyjna lokówka do włosów - to lokówka z metalową lub ceramiczną końcówką, która posiada z boku klips do przytrzymywania włosów. Taka lokówka jest wyposażona w termoizolacyjną rączkę. Służy do kręcenia suchych włosów. Zazwyczaj wyposażona jest w wymienne końcówki, dzięki którym można uzyskać różnego rodzaju loki. Niestety ta lokówka do włosów, nie jest bezpieczna dla włosów. Wysoka temperatura może je niszczyć. Nie można jej używać codziennie. Przed użyciem lokówki do włosów trzeba dokładnie wysuszyć włosy (w przeciwnym razie narażone są na spalenie).

 

Lokówko-suszarka- to urządzenie, które służy do suszenia i kręcenia włosów. Wyposażona jest w specjalną metalową lub ceramiczną końcówkę z ząbkami. Służy do formowania na włosach dużych loków, fal i nadawania włosom objętości. Dzięki lokówko-suszarce nie musisz najpierw suszyć, a potem kręcić włosów, możesz wykonać obie teczynności jednocześnie. Dzięki stosunkowo niskiej temperaturze włosy są chronione przed zniszczeniem. Tym urządzeniem natomiast nie uzyskasz drobnych loczków czy sprężynek.

 

Karbownica lub falownica do włosów- jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie służące do karbowania lub falowania włosów. Posiada płytki z podłużnymi wybrzuszeniami. Od ilości grubości wybrzuszeń zależy ilość i grubość fal, jakie możesz uzyskać na swoich włosach. Karbownica jest prosta w użyciu, a uzyskanie ulubionych fal zajmuje, w zależności od ich długości 5-10 minut. Jednak umożliwia uzyskanie tylko jednego rodzaju skrętu. Podobnie jak lokówka tradycyjna, nie jest bezpieczna dla włosów (nie można jej używać codziennie, bo przesusza włosy).

 

Elementy lokówek, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze:

Ø Końcówki i nasadki podstawowa końcówka lokówki to nagrzewający się do wysokiej temperatury trzon. Końcówka ta może być metalowa lub ceramiczna. Końcówka metalowa nie jest bezpieczna dla włosów, gdyż metal ma tendencję do przegrzewania się, co może spowodować spalenie włosów. Końcówka ceramiczna jest dużo bezpieczniejsza, jej powierzchnia nagrzewa się równomiernie, więc włosy nie są narażone na zniszczenie. Końcówki niektórych lokówek profesjonalnych pokryte są warstwą teflonową, które chronią włosy przed zniszczeniem i nie elektryzują ich. Od grubości końcówki zależy wielkość igrubość loków, jakie możesz za jej pomocą wymodelować np. końcówka trójkątna daje fale geometryczne, końcówka płaska- fale z fakturą, nakładana szczotka- fale o dużej objętości, a nasadka spiralna- drobne loczki. Lokówko-suszarki są wyposażone w dodatkowe szczotki i nasadki, które różnią się grubością i ilością ząbków. Podstawowa, okrągła szczotka uformuje puszyste, grube loki i fale. Szczotka z włosiem- idealnie nadaje się do formowania fal i loków na cienkich idelikatnych włosach. Nasadka zwiększająca objętość- jest o kształcie prostokątnej szczotki, dzięki niej możesz zwiększyć objętość włosów i podkreślić naturalne loki i fale. Większość szczotek lokówko-suszarek jest pokryta ceramiczną powłoką. Dzięki takiemu wykończeniu szczotki nagrzewają się równomiernie i są bezpieczniejsze dla włosów. Natomiast podstawowa końcówka karbownicy to końcówka z ceramicznymi płytkami, których powierzchnia jest pokryta podłużnymi wybrzuszeniami.

 

Ø Moc - od mocy lokówek do włosów i karbownic zależy szybkość nagrzewania się urządzenia. Moc lokówek do włosów może wynosić od 10 do 150 W. Urządzenia o najwyższej mocy nagrzewają się kilka sekund, o najmniejszej – kilka minut. Kontrolę stopnia nagrzania lokówek i karbownic ułatwia specjalna lampka kontrolna. Moc lokówko-suszarekjest dużo większa (wynosiod 300 do 1200 W). Im większa moc, tym silniejszy nawiew powietrza i tym szybciej wysuszysz włosy. Im krócej poddajesz swoje włosy działaniu wysokiej temperatury, tym dla nich bezpieczniej.

 

Ø Regulacja i zakres temperatury- Zakres temperatury może wynosić od 100 do 200ºC. Ważne, żeby dobrać zakres temperatury lokówki do rodzaju swoich włosów. Jeśli masz cienkie, delikatne włosy, nie potrzeba Ci urządzenia, które nagrzewa się do 200ºC. Pamiętaj, że wysoka temperatura może w tym wypadku spalić i zniszczyć włosy. Jeśli masz grube, trudne do ułożenia i odporne na zniszczenie włosy, wybierz lokówkę do włosów z największym zakresem temperatury. Większość lokówko-suszarek posiada, podobnie jak suszarki, dwa lub trzy stopnie regulacjitemperatury nawiewu. Dzięki nim możesz dostosować temperaturę stylizacji do typu swoich włosów.

 

Ø Siła nawiewu-Jeśli Twoje włosy są wrażliwe i podatne na zniszczenie, kup lokówko-suszarkę, która jest wyposażona wregulację siły nawiewu. Możesz wybierać miedzy urządzeniami posiadającymi od dwóchdo pięciu stopni siły nawiewu. Wybórsiły zależy od tego, jak mokre są Twoje włosy. Do bardzo mokrych włosów wybierz maksymalną prędkość, do wilgotnych – słabszy nawiew. Słaby nawiew przyda się też wtedy, kiedy za pomocą lokówko-suszarki chcesz wymodelować suche włosy.

 

Ø Obudowa i kabel-Kupując lokówkę , karbownicę lub lokówko-suszarkę, weź pod uwagę jakość i kształt obudowy. Rączka takich urządzeń powinna być:

·ergonomiczna (dopasowana do kształtu dłoni)

·termoizolacyjna(pod żadnym pozorem nie powinna się nagrzewać)

·antypoślizgowa(rączka karbownic i prostownic powinna być pokryta antypoślizgowymi, gumowymi elementami).

 

Jeśli lokówka posiada wymienne końcówki, zwróć uwagę na sposób ich wymiany. Najbardziej praktyczne są specjalne przyciski zwalniające końcówki. Kupując lokówkę, zwróć też uwagęna kabel, warto wybrać urządzenie z kablem obrotowym. Taki kabel obraca się w zależności od tego, pod jakim kontem używasz lokówki.

 

Ø Bezpieczeństwo-Dobrze, jeśli lokówka tradycyjna jest wyposażona w guzik lub przycisk, dzięki któremu możesz włączyć i wyłączyć urządzenie. Niektóre lokówki posiadają automatyczny wyłącznik. Dzięki niemu, nawet jeśli zapomnisz wyłączyć urządzenie, po około godzinie wyłączy się samo.

 

Ø Dodatkowe funkcje-mają nie tylko ułatwić układanie włosów w fale i loki, ale też sprawić, że stylizacja będzie bezpieczniejsza dla Twoich włosów. Do najpopularniejszych funkcji należą:

· Jonizacja– funkcja jonizacji dotyczy lokówko-suszarek i lokówek. Dzięki tej opcji lokówka wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosa. Jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem, sprawia, że są bardziej wygładzone i nie elektryzują się.

· Wydzielanie pary– funkcja wydzielania pary dotyczy suszarko-lokówek. Para ułatwia modelowanie włosów. To przydatna funkcja dla zabieganych, którzy nie zawsze mają czas najpierw myć, a potem układać włosy. Lokówka wyposażona w tę funkcję posiada zbiorniczek na wodę i przycisk, po naciśnięciu którego następuje wyrzut pary.

· Wyświetlacz – coraz więcej lokówek (dotyczy to przede wszystkim lokówek tradycyjnych) wyposażona jest w wyświetlacz (LCD lub LED). To bardzo wygodny dodatek, z wyświetlacza możesz odczytać wybrany tryb i temperaturę.

· Szczotka obrotowa– dzięki obrotowej szczotce jesteś w stanie ułożyć włosy jak w salonie fryzjerskim. Taka szczotka umożliwia szybkie podkręcenie włosów, ułożenie grzywki i formowanie delikatnych fal. 

Zamknij okno
Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami

Fox Volcano indukcyjne wałki na gorąco

PRODUCENT: Foxwałki do włosów na gorąco nagrzewane za pomocą indukcji. Gotowe są do pracy w zaledwie 5 sekund, a wszystko dzięki innowacyjnemu indukcyjnemu systemowi nagrzewania wałków od wewnątrz. Zestaw wałków do włosów zawiera 10 wałków w czterech rozmiarach:

3 x 20 mm,

3 x 30 mm,

2 x 40 mm,

2 x 50 mm.

Zestaw wyposażony jest również w 10 klipsów umożliwiających przypięcie ich do włosów. Dzięki czterem różnym rozmiarom mamy możliwość wykreowania naturalnej nowoczesnej fryzury. Za pomocą wałków na gorąco możemy stworzyć zdecydowane loki lub delikatne fale. Wałki indukcyjne są niezwykle proste w obsłudze. Każdy wałek posiada czerwony wskaźnik , który informuje nas o osiągnięciu właściwej temperatury. Wałki do włosów nagrzewają się do maksymalnej temperatury 1500C, dzięki temu mamy pewność że nie zostaną one przegrzane i w konsekwencji uszkodzone. Mając włosy bardzo gęste warto zakupić dodatkowe  wałki, dostępne w kompletach pakowanych po 4szt z rozmiaru oraz zestawy klipsów przytrzymujących wałki na włosach. 

Przed pierwszym użyciem należy dokonać dwukrotnego pełnego nagrzania wałków. Przy pierwszym nagrzewaniu może wydobywać się specyficzny zapach i lekki dym, co jest naturalne ponieważ aktywowany jest za pomocą ciepła środek konserwujący. Tak samo należy podstępować w przypadku dokupionych wałków indukcyjnych.

Sposób użycia: podłącz urządzenie do sieci z prądem. Rozczesz czyste suche włosy i przygotuj je do nawijania. Włącz urządzenie za pomocą włącznika power, zaświeci się czerwona dioda. Włóż wybrany wałek do gniazda urządzenia, pamiętaj że w danej chwili możesz nagrzewać tylko jeden wałek. Podczas nagrzewania wałków do włosów dioda ready będzie migać na kolor niebieski. Kiedy wałek będzie maksymalnie nagrzany urządzenie informuje sygnałami dźwiękowymi o gotowości do użycia, a dioda ready będzie świecić niebieskim światłem ciągłym. Wskaźnik ciepła wałka (punkt na środku przekroju wałka) zrobi się czerwony. Po nagrzaniu wałka zakręć go na włosach i zepnij klipsem. Uwaga: gdy wskaźnik wałka jest czerwony należy wyjąć go z urządzenia. Wałki dzięki zastosowaniu rzepów można nawijać bez obawy, że nas poparzą. Są dość gorące, aby skręcić włosy, ale nie na tyle aby poparzyć dłonie. Zawsze należy chwytać wałki w miejscach pokrytych rzepami, zawijać je tak aby równo przylegały do głowy. Osoby o bardzo wrażliwych dłoniach mogą zastosować rękawice ochronnę (nie są dołączone do zestawu). Po nawinięciu wałków należy odczekać do ich wystygnięcia, wskaźnik ciepła zmieni kolor na grafitowo-czarny. Delikatnie usuń klipsy i wałki. Przed przystąpieniem do stylizacji zaczekaj do całkowitego wystygnięcia włosów.

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie - możesz być pierwszy!

Twój komentarz

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Wypełnij powyższe pole
Wypełnij powyższe pole
Dodaj do koszyka: Fox Volcano indukcyjne wałki na gorąco
brutto (w tym 23% VAT)
Cień

Klienci, którzy kupowali ten towar interesowali się również:

Wahl lokówko suszarka 3w1 pro air system

PRODUCENT: Wahl

OPIS PRODUKTU: profesjonalna lokówko-suszarka z silnikiem o mocy 1100W z specjalnym zabezpieczeniem przed przegrzaniem. Wykonana z dobrej jakości...
Dodaj do koszyka: Fox Volcano indukcyjne wałki na gorąco
Cień