Menu

NASZA OFERTA

Producenci

PRODUCENCI

Wyświetl wszystkich producentów
Kontakt z nami

Kontakt z nami

sklep@uradka.pl
Kontakt z nami

Salon Fryzjerski

Ewolucja Salon Fryzjerski dla klientów

 

Profesjonalnie prowadzony salon fryzjerski zawsze będzie kojarzył się z miłą i przede wszystkim fachową obsługą. Jeśli pobawimy się w zabawę w skojarzenia – i podamy salon fryzjerski to pierwszą myślą nie jest pomieszczenie lecz właśnie fryzjerka, dalej porządna fryzura, czystość. Podobnie będzie z salonem kosmetycznym, jednak tu zazwyczaj zaczynamy swoje skojarzenia z czystością. Czy tak jest w każdym salonie fryzjerskim czy kosmetycznym?

 

W dzisiejszych czasach tak powinno być, przecież wymagania prowadzenia salonu fryzjerskiego są rygorystyczne. Popularnie nazywana instytucja Sanepidu- zmora niektórych salonów- wymaga stosowania środków dezynfekujących, jednorazowych ręczników czy po prostu ogólnie panującej czystości. Nasze Babcie pamiętają pewnie jeszcze czasy gdy do salonu fryzjerskiego zapisywaliśmy się z dużym wyprzedzeniem i byliśmy szczęśliwi, że możemy się tam znaleźć. Ale czy jakbyśmy dzisiaj „trafili” do salonu sprzed lat to czy bylibyśmy zadowoleni? Myślę, że czulibyśmy się co najmniej nieswojo. Czy chciałabyś aby Twoje włosy wycierane były tym samym ręcznikiem co klienta przed Tobą? A co powiedziałabyś na używanie tych samych szczotek do modelowania włosów, a co gorsza tej samej brzytwy bez choćby szybkiego zdezynfekowania? Dawniej nie dbano o higienę pracy tak jak dziś. Sam wygląd salonu znacząco różni się od tego sprzed lat. Dzisiaj po każdym kliencie sprzątamy stanowisko pracy. Nie dopuszcza się do myśli, to żeby nie pozamiatać włosów po strzyżeniu.

 

Myślę, że już sami zauważamy podstawową różnicę w „salonie dziś a salon wczoraj”.

 

Aspektów higienicznych nie będziemy już głębiej poruszać, skupimy się na wyposażeniu. Dawniej: nożyczki (niejednokrotnie ostrzone po kilka razy), brzytwa (jedna na wszystkich klientów), maszynka, suszarka, suszarka hełmowa (to w bogatszych salonach) oraz narzędzia inne (szczotki, grzebienie, wałki itp.). Dzisiaj- wyposażenie jest co prawda podobne do poprzedniej epoki (z tą różnicą, że używa się jednorazowych żyletek, a czasem i to się już wyklucza) ale jest lepszej jakości jest lżejsze i łatwiejsze do utrzymania czystości pracy. Dodatkowo mamy inne, czasem tajemniczo brzmiące sprzęty, maszyny, takie jak sauna ozonowa, nożyczki do zabiegu Spa, trymery, fotele z masażerami czy choćby myjnia łączona z fotelem.

 

Dzisiaj nie chodzimy do salonu fryzjerskiego tylko z względów kosmetycznego poprawienia wyglądu, ale także dlatego by się zrelaksować, odpocząć. Chcemy poczuć się przez te – choćby dwie- godziny pobytu w salonie wyjątkowo. Chcemy przecież, by w końcu to ktoś o nas zadbał, zaparzył nam filiżankę zielonej herbaty i spytał nas jak minął dzień. To są chwile wyjątkowe, nie tylko dla kobiet, ale i również dla mężczyzn. W dobie ciągłego biegu, szaleństwa pracy każdy potrzebuje wytchnienia i relaksu. Jak nie masz ochoty na rozmowę, po prostu milczysz a nikt nie będzie pytał: dlaczego. Nikt Cię nie oceni. Najzwyczajniej w świecie poczujesz, że doświadczasz odskoczni od codziennego zgiełku. Takie chwile przydadzą się każdemu.

 

Pamiętaj tylko, by wybierać taki salon w którym czujesz to co od niego oczekujesz. Ważne jest by Twój fryzjer dostrzegł Twoje oczekiwania i starał się je sprostać. Jeśli jednak czujesz się ignorowana to na pewno nie trafiłaś w ręce profesjonalisty. Dobry salon to nie tylko piękne, sterylne pomieszczenie, gdzie masz wygodną kanapę i kawę z ekspresu. Wróć przecież do gry w skojarzenia: salon fryzjerski- fryzjerka. Skup się na obsłudze, wybieraj taką, która pozwoli Ci na rozluźnienie się, a dokonasz tego tylko, gdy obdarzysz taką osobę zaufaniem.

 

Znaczenie zawodu fryzjera

Zawód fryzjera – to zawód usługowy o charakterze bezpośrednim, gdzie podmiotem działalności jest człowiek, czyli klient natomiast przedmiotem są wszelkie wykonane na nim usługi. Praca fryzjera jest wbrew pozorom stosunkowo ciężką pracą fizyczną i wymaga dobrej kondycji. Fryzjer pracuje przez wiele godzin w pozycji stojącej, a stosowany obrotowy fotel fryzjerski tylko w części ułatwiają prace. Mimo przestrzegania odpowiednich przepisów urządzenia zakładu fryzjerskiego oraz norm higienicznym, które muszą być spełnione przy jego budowie i urządzaniu, fryzjer przebywa przez cały dzień pracy w lokalu przegrzanym, nasyconym wilgocią. Stykając się z licznymi klientami jest narażony na różne choroby. 

 

Fryzjerstwo jest jedną z dziedzin gałęzi przemysłu urody, a więc ma bezpośredni związek ze wszystkimi dziedzinami, które służą tworzeniu wizerunku klienta. 

 

Higiena skóry głowy i włosów – usuwanie zanieczyszczeń przy wykorzystaniu odpowiednich środków do rozwoju i stanu włosów, aby prawidłowo i dobrze wyglądały.

 

Pielęgnacja - poddawanie włosów zabiegom regenerującym przy zniszczonej strukturze, przywracającej blask i elastyczność. Regularne strzyżenie. Poinformowanie klientki jak powinna dbać o włosy między kolejnymi wizytami.

 

Estetyka – tworzenie możliwej idealnej fryzury. Poprawa wizerunku osoby, która straciła część włosów.

 

Funkcja kulturowa – celem tej funkcji jest wywieraniu wpływu na trendy pojawiające się w modzie, tworzenie określonych stylów. Celem zawodu fryzjera jest udział w kierowaniu wizerunku modelek czy aktorów.

 

Ubiór – jest ważny nie tylko ze względu na modę, elegancję, harmonijny dobór barw, ale również ze względu na higienę i stan zdrowia. Najważniejszą zaletą ubioru jest jego lekkość i przeciwność, co ułatwia skórze oddychanie. Wiem, że noszenie odzieży nieodpowiedniej do pory roku może spowodować zwiększone wydzielanie potu, odparzanie lub inne zmiany na skórze. Ubranie powinno być wygodne, aby nie krępowało ruchów, oraz praktyczne ( łatwe do prania), uwzględniając wymagania higieny i estetyki. Każda część garderoby wymaga innej pielęgnacji. Bieliznę należy prać w temperaturze powyżej 65 C stopni, a jeżeli nie pozwala na to gatunek materiału, prać w preparatach o właściwościach odkażających. W salonach fryzjerskich może dojść do zakażenia ubioru w kontakcie z chorym klientem albo innym fryzjerem, przez krew, ślinię, drobiny skóry i zawarte w nich chorobotwórcze drobnoustroje. Odzież zawodową poddaje się wówczas działaniu specjalnych dezynfekujących preparatów i wysokiej temperatury. Dlatego ubranie robocze powinno być wykonane z materiału, który łatwo prać. Przez higienę ubioru rozumie się też jego przewiewność i wygodę. Ubiór nie powinien krępować ruchów czy powodować obfitego wydzielania potu. Kolor materiału nie może wywierać negatywnego wpływu ani na fryzjera, ani na klienta. Dlatego należy unikać barw ostrych, ewentualnie zbyt mocno kontrastowych, ponieważ przy dłuższym stosowaniu wywołują one niepokój u osoby, która je nosi i dyskomfort u klienta.    

 

 

Higiena i pielęgnowanie włosów - Wygląd włosów świadczy również o stanie zdrowia oraz nawykach higienicznej danej osoby.

 

Włosy - Jak wiadomo są narażone w ciągu dnia na działanie różnych szkodliwych wpływów atmosferycznych, bakteryjnych, pasożytniczych, mechanicznych lub chemicznych. Trzeba je, zatem umiejętnie pielęgnować. Pierwszą zasadą racjonalnej pielęgnacji włosów jest utrzymanie ich w czystości. Brudne, zaniedbane włosy, pozbawione życiodajnych czynników, łatwo ulegają zniszczeniu i wypadają. Mogą także ulegać groźnym chorobom zakaźnym i pasożytniczym. Oczyszczenie włosów i owłosionej skóry polega na codziennym mechanicznym usuwaniu różnych zewnątrz i wewnątrzpochodnych zanieczyszczeń za pomocą szczotki i grzebienia oraz na okresowym myciu włosów.

 

Włosy - należy rozczesywać dokładnie i delikatnie czystym grzebieniem, aby nie podrażnić owłosionej skóry nie spowodować drobnych urazów. Najlepsze są do tego celu szczotki z włosia, dość twarde, ze skóry, rozprowadza równomiernie wydzielinę gruczołów łojowych, co zapobiega łamaniu się włosów i nadaje im połysk i sprężystości. Włosy należy myć raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od stopnia przetłuszczania, używając do tego celu odpowiednich szamponów. Należy zwracać uwagę na odczyn pH szamponów. Najwłaściwsze szampony powinny mieć odczyn lekko kwaśny. Włosy, tak jak skóra, nie mogą być pozbawione powietrza, dlatego latem należy w miarę możliwości chodzić z odkrytą głową, a w zimie unikać uciskających, niehigienicznych nakryć głowy. 

 

Modne i wygodne krótkie fryzury!!!

Nie możesz sobie poradzić ze swoimi włosami? Twoje włosy nie są w najlepszej kondycji, zupełnie nie wiesz, jak je czesać, by wyglądały sexy. Obetnij je! A fryzurę dopasuj do swojej twarzy. Czasem chłopięce fryzury potrafią działać cuda jeśli chodzi o odmłodzenie twarzy. Ostatnio popularne stały się fryzury asymetryczne. Włosy w lekkim nieładzie też są trendy. Okazuje się jednak, że aby taki lekki nieład kontrolowany osiągnąć często musimy spędzić więcej czasu przed lustrem - ale jak wiadomo, opłaca się! Jeśli Twoja buzia ma kształt serca, fryzura powinna skupić się na okolicach czoła. Najlepiej będziesz wyglądać z opadającą i zaczesaną na bok grzywką, w postaci kilku opadających na czoło kosmyków.  Jeśli masz lekko kwadratową twarz, zdecyduj się na fryzurę stopniowaną albo z grzywką, która sprawi, że twarz będzie wyglądała młodo, bardziej miękko i kobieco. Unikaj prostych, ostrych linii cięcia i fryzury typu boba, bo wypukli tylko kształt Twojej twarzy. Do szczupłej twarzy najlepiej pasują fryzury o sporej objętości, które ładnie dopełnią drobny owal.  Możesz też zdecydować się na grzywkę, ale pamiętaj, że powinna zaczynać się na wysokości ucha.

 

Jeśli masz zamiar zafundować sobie krótką fryzurę, postaw na dłuższą grzywkę. Zawsze będziesz mogła ją za jakiś czas skrócić – a na początek dobrze zostawić sobie dłuższe włosy z przodu i na górnej części głowy. Wówczas fryzurę można stylizować i układać w ciekawy sposób, aby całość wyglądała bardziej oryginalnie. Nie obawiaj się krótkich fryzur. Nie tylko kobiety w wieku 40-50+ decydują się na krótkie fryzury. Kiedyś krążyły takie mity i legendy, że na krótką fryzurę decydują się tylko kobiety, którym nie chce się już dbać o swoje włosy. Tym czasem: krótka fryzura nas odmładza, sprawia, że nasze rysy twarzy są bardziej wygodne. Krótkie włosy pasują w zasadzie do każdego koloru i do każdego typu twarzy, typu rysów. Jednak dobór cięcia powinien być bezwzględnie dobrany do naszej urody. Jednej z nas na przykład, będzie pasowała fryzurka na tak zwanego pazia, dla innej kobiety natomiast taka fryzura byłaby zbrodnią.

 

Nowy rok nowe trendy - Chcąc przewidzieć, jakie trendy napotkają nas w przyszłym roku trzeba bardzo intensywnie śledzić wszystkie dostępne media, żeby nie sprawić sobie przez przypadek np.  grzywki, która będzie passe i niestety nie będziemy w stanie jej ukryć. Najważniejszą rzeczą dla prawdziwej kobiety jest wyglądać dobrze i modnie. Zdecydowanie nowy trend niesie ze sobą kobiecość, tradycyjnie wyglądającą kobietę, choć z małym pazurkiem. Odchodzimy od szpecąco wygolonych fryzur typu undercut, które niekoniecznie pasowały do naszego typu urody pozbawiając nas kobiecości.   Co takiego może nas czekać w przyszłym roku, praktycznie wszystko, czego doświadczyły nasze włosy, więc będzie można wrócić do ulubionych fryzur z przed lat. Rewelacją, która ucieszy zwolenniczki wygody okaże się na pewno klasyczny kucyk, ponadczasowy i elegancko atrakcyjny zawsze. Wysoki będzie bardzo wykwintną fryzurą na wieczorne imprezy czy kolacje, nisko zaczesany stanie się rewelacją w miejskich podbojach, kobiety lubią praktyczne i proste fryzury.

 

Dla kobiet, które nie przepadają za upięciami nadchodzący rok niesie rewelacyjnie proste fryzury, przy których także liczy się prostota i wygoda, ale także nutkę seksapilu, aby każda z nas czuła się wyjątkowo. Taka kobieta wyłoni się z za kurtyny lekko skręconych na końcach włosów. Delikatne opadające od połowy włosa fale, bardzo naturalnie wyglądające pokuszą niejedną płeć męską na pokuszenie. Nowy rok kręcić będzie nas przy bardzo wygodnych i prostych rozwiązaniach. Panie lubujące się w włosach bardziej podciętych mogą skusić się na wygodny klasyczny bob, który nie wymaga naszej codziennej ingerencji w stylizację naszej fryzury. Jeśli okaże się fryzura za mało ekscentryczna, można pokusić się o bardzo modną w zbliżającym roku bardzo krótką grzywkę, którą oczywiście możemy mieszać i z kuszącymi falami jak i prostym kucykiem, który przez to może stać się bardzo drapieżny.

" Hurtownia Fryzjerska"

 

Szałem i całkowitą odmianą staną się niskie koki dotąd noszone bardzo wysoko, upinane we wszelaki sposób, plecione, kręcone czy skręcane, byle nisko, jak najniżej. Jednym słowem znów fryzurka bardzo wygodna i prosta w stylizacji. Wszystko pozostaje w naszych wizjach, jak wystylizujemy nasze niskie upięcie. Bardzo wysokie koki noszone nagminnie przez praktycznie każdą nastolatkę i nie tylko odchodzą w zapomnienie na pewno na dłuższy czas, dość długo pozostały na naszych głowach, czas na zmiany, choć nie drastyczne.

 

Gabinet Kosmetyczny

Kosmetyki kolorowe - Każda kobieta zna kosmetyki kolorowe, gdyż to one nadają jej kobiecości, ale i pięknego wyglądu. Kosmetyki kolorowe mają za zadanie wyeksponować to, co piękne, a zatuszować to z czego nie jesteśmy dumne.

 

Dlaczego wizażyści, czyli fachowcy zajmujący się zawodowo nakładaniem makijażu gwiazdom, osiągają zawsze tak olśniewające rezultaty? Bo trzymają się pewnych reguł. Wiedzą, jak dobrać podkład, cienie, szminkę. Ty też możesz się tego nauczyć. Nie musisz używać drogich kosmetyków, by zrobić dobry makijaż. Ważniejsze jest to, by trzymać się paru sprawdzonych zasad i wykonywać makijaż z wyczuciem i rozwagą.

 

Żadna pani w swoim codziennym makijażu na pewno nie zapomni o pudrze. Oczywiście niektóre kobiety uprzednio nakładają jeszcze bazę pod podkład, ale to już zależy od naszych przyzwyczajeń. Puder to podstawa całego późniejszego makijażu, gdyż to na nim się bazuje. Na samym początku warto gąbką, bądź palcem nałożyć warstwę pudru płynnego, a na to jeszcze przyprószyć w okolicach najbardziej błyszczących się, czyli czoło nos i podbródek warstwę pudru sypkiego. Puder sypki dodatkowo utrwali nasz makijaż. Nie można zapominać o powiekach, bo  również je pudrujemy. Kolejnym krokiem w makijażu większości kobiet będzie róż, czy tez puder brązujący, albo puder rozświetlający. Dzięki niemu właśnie nadajemy wyrazistości naszej twarzy, a przy tym nasze kości policzkowe stają się dużo bardziej wyraziste, można powiedzieć, że z charakterem. Jednak z tym nie można pod żadnym pozorem przesadzić, tutaj lekkie muśnięcie pędzlem na pewno wystarczy, bo przecież nie chcemy mieć policzków jak clown. Dalej przechodzimy do oczu. Praktycznie każde nawet najpiękniejsze oczy będą potrzebowały wyjątkowej oprawy, a to zapewni im przede wszystkim tusz do rzęs. Można powiedzieć, że większości kobiet pasuje czarny tusz do rzęs, może to być tusz pogrubiający, podkręcający, wydłużający, wszystko wedle naszego uznania. Wybierajmy jednak tusz, który jest po nim widoczny efekt, czyli nasze rzęsy nabierają zmysłowości i przez to całe oko staje się mocne i wyraziste. Niektóre kobiety dodatkowo jeszcze malują dolną powiekę kredką, jednak w obecnych czasach bardzo modne stało się podkreślenie oczu eyelinerem. Na wyjątkowe okazję można malować swoje oczy cieniem, tyle że cień musi być dobrany odpowiednio do oprawy oka i pasować do naszego stroju. Należy pamiętać, że nigdy nie dobiera się tego samego koloru cienia co sukienka! Przed całym makijażem musimy wyregulować odpowiednio brwi, najlepiej jest to zrobić u kosmetyczki, która da jakby zarys linii naszych brwi. Przy makijażu nie można pod żadnym pozorem zapominać o naszych ustach, czasami można je podkreślić mocną czerwoną szminką, a czasami lepiej z niej zrezygnować na rzecz jasnego, cielistego, bądź bezbarwnego błyszczyku.

 

7 ZASAD IDEALNEGO MAKIJAŻU

1.      Uważnie dobieraj kolor podkładu. Za ciemny postarza. Z kolei za jasny, szczególnie w różowym odcieniu, daje efekt maski - twarz wygląda nienaturalnie, jak u porcelanowej lalki. Dlatego podkład powinien być zbliżony do karnacji. Dobieraj go przy naturalnym świetle, sprawdzając odcień na twarzy, a nie na dłoni.

 

2.      Korektor nie może być zbyt jasny. Taki nie zamaskuje sińców ani opuchnięć pod oczami, tylko je wyeksponuje. Najbardziej neutralne są korektory w odcieniu beżu.

 

3.      Błędem jest używanie ciemnych cieni do małych oczu. Optycznie staną się one jeszcze mniejsze. Jeśli chcesz je powiększyć, postaw na cienie jasne i pastelowe.

 

4.      Zbyt ciemne brwi dają demoniczny efekt. Szczególnie nie do twarzy jest z nimi blondynkom. Na ciemną kredkę mogą sobie pozwolić tylko brunetki. Kobiety z jasnymi włosami powinny raczej wybierać brązy i szarości.

 

5.      Cienie o takiej barwie jak tęczówki "gaszą" spojrzenie. Do oczu niebieskich i szarych najlepiej pasują wszelkie odcienie brązowego, śliwkowego. Do brązowych: cienie zielone, niebieskie, beżowe. Do zielonych: fioletowe, brązowe, beżowe.

 

6.      Kreska na powiekach powinna być delikatna. Za gruba sprawia, że oczy wydają się małe i zmęczone. Kreska powinna tylko podkreślać linię rzęs, a nie stanowić najbardziej widoczny element makijażu...

 

7.      Dobrze dobierz kolor pomadki. Zbyt ciemna podkreśla zmarszczki i dodaje lat. Najbezpieczniejsze są jasne szminki. Pomadki jasno perłowe oraz matowe szminki w odcieniu różu i śliwki uwydatniają żółty odcień kości zębów.


Więcej nie znaczy lepiej!
Kosmetyki nakładajmy cieniutką warstewką, a makijaż będzie subtelny! 

 

Zone Concept Simply Zen Restructure in deep remedy - fluid do rekonstrukcji włosów

 

Włosy to wizytówka każdej kobiety, dlatego potrzebują nieustannej pielęgnacji każdego dnia. Niestety wiele czynników ma na nie negatywny wpływ: częste korzystanie z suszarek czy prostownic, zabiegi chemiczne i zbyt długa ekspozycja na słońcu. Skutek jest taki, że włosy stają się suche, matowe i tracą naturalną witalność.

Seria Simply Zen Restructure in została stworzona, aby odbudować włosy zniszczone i potrzebujące natychmiastowego ratunku. Działa głęboko na wewnętrzną i zewnętrzną warstwę włosa sprawiając, że odzyskują swój naturalny blask.

Restucture in fluid przeznaczony jest do głębokiej regeneracji suchych i bardzo zniszczonych włosów. W jego składzie znajdziemy same aktywne składniki takie jak:

- ceramidy A2 o silnym działaniu nawilżającym na suche włosy i skórę. Zapobiegają rozdwajaniu się końcówek, nadają włosom elastyczność, sprężystość i połysk. Naprawiają uszkodzoną zabiegami chemicznymi strukturę włosów tak aby odzyskały one swój pierwotny wygląd;

- białka quinoa - chronią włosy przed blaknięciem koloru i podkreślają ich połysk przez co widoczny efekt koloryzacji zatrzymany jest na dłużej;

- witamina E - jako silny przeciwutleniacz znakomicie wzmacnia, odżywia i regeneruje włosy. Sprawia, że stają się miękkie, gładkie i błyszczące;

- olejek arganowy i oliwkowy - to bogate źródło trój glicerydów, steroli, witamin i innych substancji, które doskonale działają na poprawę kondycji włosów, sprawiając, że są one zmiękczone, odżywione i podatne na układanie;

- sok z aloesu zapewnia skórze głowy nawilżenie, zmiękczenie oraz elastyczność dopełniając tym samym proces regeneracji;

- ekstrakt roślinny z jagód - antyoksydant, który pobudza dostarczanie składników odżywczych do komórek skóry;

- ekstrakt roślinny z lawendy wykazuje działanie odświeżające i orzeźwiające, które jest dopełnieniem całej kompozycji zapachowej szamponu.

Restucure in fluid to niezwykły produkt, który dzięki swoim dobroczynnym składnikom nawilża zniszczone i przesuszone włosy, eliminuje porowatość i sprawia, że budzą się na nowo do życia. Stają się miękkie, łatwe do rozczesywania i pełne blasku.

Sposób użycia: nałóż na czyste i wilgotne włosy. Wmasuj i pozostaw na 3-5 minut, następnie spłucz.

 

 

 

Salon Fryzjerski Instytut Urody LOOKWELL

Fryzjer Kosmetyczka Solarium

ul. Warszawska 38/5

62-200 Gniezno

Czynne od 8:00 do 21:00

Soboty od 8:00 do 15:00

www.lookwel.pl